Розборка і технічний огляд Samsung Galaxy S10 та S10E

Ця розборка телефону Samsung Galaxy S10 і S10E створена для того щоб показати з чого складається смартфон, а саме його внутрішні складові, а також ми підсумуємо складність ремонту, слідчо ця стаття більше схожа на технічний огляд, ніж покрокове керівництво по ремонту.

Якщо ви шукайте покрокове керівництво як замінити розбитий дисплей або замінити батарею Samsung Galaxy S10, дивіться розділ «інструкції по ремонту Samsung Galaxy»

Відразу хочеться відзначити гарну новину для тих, хто збирається розібрати Samsung Galaxy S10, з викруток для розбирання вам необхідна тільки хрестова викрутка Phillips 00 (PH00), а також допоміжні інструменти, такі як пластиковий медіатор, присоска для зняття дисплея та пінцет.

Процедура розкриття корпуса така-ж як на Galaxy S9 і розбирання починається з демонтажу задньої кришки корпусу, а для цього беремо тепловий фен і прогріваємо поверхню кришки 1-2 хвилини. Далі, пластиковим медіатором піддягаємо кришку телефону та відклеюється від корпусу.


Можливо, що Samsung випадково спростив процес розбирання - перемістивши датчик відбитка пальця з задньої кришки корпусу телефону на дисплей, тим самим вони усунули проблему з гнучким кабелем, який необхідно було акуратно відключати при знятті кришки.


Знявши кришку, можна помітити теплорозсіючи графітові прокладки, розміщені на задніх кришках. Мабуть це призначене для того, щоб розподіляти тепловиділення по всій поверхні, не обпалюючи пальці.


Тепер відкручуємо кілька стандартних гвинтиків Phillips # 00. Це радує, що Samsung поки використовує тільки один тип гвинтів в збірці своїх смартфонів.


Ці середні блоки з інтегрованими котушками тепер можуть заряджати та інші пристрої, такі як smart watch без проводів. Ймовірно, тому котушки затиснуті між двома шарами графіту і бездротовий зарядний пристрій, який передає і отримує заряд, буде виробляти набагато більше тепла. Все це тому що бездротова зарядка за своєю суттю є неефективною, і в якості побічного ефекту виробляється безліч відпрацьованого тепла.

Поки що не зрозуміло наскільки це може вплинути на швидкість зносу батареї телефону, що виконує функцію power bank, яку нелегко замінити користувачем.

Гніздо для навушників має висоту близько 12 мм і ширину 8 мм, і вони на 100% модульні, що дійсно добре і зручно в процесі ремонту.


Щодо камери, ми поговоримо трохи пізніше, поки відключаємо селф-камеру, щоб звільнити материнську плату для подальшого зняття.


Тепер витягаємо материнську плату з корпусу Galaxy S10 і S10E.


... і, на жаль, бачимо, що порти USB-C розпаяні на материнській платі. Те, що раніше було однією з небагатьох позитивних плюсів ремонту телефонів Galaxy - модульний, змінний порт USB-C, тепер зникло.


Знявши материнську плату і глянувши під неї, можна помітити пару цікавих введень - теплова трубка.

Ця масивна мідна теплова трубка набагато більше, ніж та, що в S9 - і більше схожа на ту, що ми знайшли в Note 9.

Тим часом знімаємо з плати додатковий багатошаровий шматок матеріалу для термоінтерфейсу. Вся ця мідь дає більшу, плоску поверхню для кращої теплопередачі, але це м'який метал, тому потрібен цей додатковий інтерфейс, щоб заповнити проміжки.


Ця тонка наклейка також, мабуть, забезпечує деякий радіочастотне екранування, так як під кришкою банки є великий отвір, де ми знаходимо PMIC і велику рожеву термопрокладку. Можна припустити, що швидка зарядка + зворотна бездротова зарядка створює серйозну теплове навантаження на електроніку в цій системі.

Потім знімаємо основний модуль камер з плати - він поставляється в жовтій пластиковій рамці, швидше за все, з ABS або нейлону в своєму природному, незабарвленому кольорі.


Модуль камер Galaxy S10 (ліворуч) отримує на одну камеру більше, ніж Galaxy S10e - телеоб'єктив на 12 Мп, ƒ / 2.4 з OIS - і прикріплює його до того ж роз'єму, що і стандартна широкоугольная камера.


Ширококутові камери на 12 Мп також отримують OIS, а також трюк з подвійною апертурою від S9 +

Нарешті, надширокі модулі 16 МП, ƒ / 2.2 мають трохи більш товсті пластикові рамки. Цього року кодову назву «Beyond» - оновлено з торішньої «Star».


Материнська плата Galaxy S10 і S10E

Крім теплових прокладок і камер, давайте перейдемо до чіпів! На лицьовій стороні цих материнських плат (вгорі: Galaxy S10E, знизу: S10) ми відзначаємо:


На зворотному боці материнської плати розташовані наступні чіпи:

  • Murata KM8D03042 (швидше за все, модуль Wi-Fi / Bluetooth)

  • Qualcomm SDR8150 (ймовірно, РЧ трансивер)

  • Qualcomm PM8150 (ймовірно, PMIC)

  • IDT P93205 бездротової приймач енергії

  • Qorvo 78042

  • NXP 80T17 NFC контролер

  • Qualcomm QDM3870 RF інтерфейсний модуль RF


Тепер час батареї! Ні для кого не дивно, що ці дві батареї щільно приклеєні до металевій рамці корпусу, без будь-яких допоміжних силіконових язичків як у iPhone.


Ці акумулятори мають такі характеристики: 11,94 Вт/год для лівого Galaxy S10E і 13,09 Вт/год для правого Galaxy S10 (на 13% більше, ніж в минулому році - 11,55). Для порівняння, конкуруючі iPhone мають 11,16 В/тч (iPhone XR) і 10,13 В/тч (iPhone XS) відповідно.Розбирання модуля дисплея Samsung Galaxy S10

Тепер переходимо до зняття екрану. Дисплей Galaxy S10 приклеєний до металевого корпусу телефону, слідчо необхідно прогріти поверхню дисплея і дуже акуратно проводити роз'єднання дисплея і корпусу використовуючи пластиковий тонкий медіатор, тому що ризики пошкодити дисплей дуже великі використовуючи металеві інструменти.


Усередині S10 ми виявляємо новий ультразвуковий датчик зчитування відбитків пальців. Це стара технологія, але, якщо чесно, смартфон, який використовує звук для зчитування відбитків пальців, досить крутий. (спроектовано Qualcomm)


Технологія може бути новою та крутою, але наша похвала на цьому закінчується. Ми кинули всі зусилля, що могли, для відділення сканера відбитку пальців від дисплея, але датчик намертво розпаяний на зворотному боці дисплея і його неможливо зняти при заміні екрану на Galaxy S10.


Це дуже погана новина для ремонту і заміни дисплея на Galaxy S10, тому як заміна розбитого дисплея на новий тепер призведе до значних складнощів та дороговизною ремонту.


Розбирання дисплея Galaxy S10E

Плоский дисплей на Galaxy S10E трохи менш складний в процесі розбирання, ніж вигнутий екран S10.


У S10e немає ультразвукової технології зчитування відбитку, приклеєною до задньої частини дисплея, але у нього є знайомий інтерфейс: мікросхема сенсорного контролера S6SY761X від Samsung - та ж мікросхема, яку S9 використовував в минулому році, і телефони S8 до них.


Ця технологія менш помітна, але набагато більш надійна, ніж що-небудь під екраном на сьогоднішній день. На жаль, цей процес ремонту залишає бажати кращого, вимагаючи повного розбирання і зняття екрану для доступу до кнопки.


Ці надтонкі дисплеї від Samsung виступають в якості ще одного інструменту управління температурою, підтримуваного шарами міді і графіту, які розсіюють тепло, що виділяється іншими компонентами всередині телефону.


Приховані датчики наближення і сенсор відбитка пальців можуть «бачити» безпосередньо через OLED-матрицю, що дозволяє отримати самий «від краю до краю» екран, який ми бачили при демонтажі. Ви, ймовірно, ніколи не побачите їх при звичайному використанні, але тут, коли дисплеї від'єднані, їх легко виявити.Підсумки розбирання

Тепер можна підвести підсумки і зробити певні висновки після розбирання цих двох телефонів.


З переваг ремонту цих телефонів:

- Однією викруткою Phillips # 00 можна розібрати весь телефон.

- Багато компонентів є модульними і можуть бути замінені незалежно, але на жаль, тепер порт зарядки припаяний до основної плати.


З мінусів:

- Склеєне скло як спереду, так і ззаду збільшує ризик поломки та ускладнює початок ремонту.

- Заміна батареї можлива, але всеж надмірно складна через проклейки.

- Бездротова зарядка інших пристроїв від цих телефонів виділяє багато тепла і, ймовірно, не підходить для тривалого терміну служби батареї.

- Ремонт екрану вимагає пройти через багато кроків розбирання і при цьому доведеться повозиться з жорстким клеєм.

- Дисплеї досить витончені, але заміна все одно буде дорогою і важкою, а нове розташування датчиків відбитків пальців все тільки ускладнює.


Додаткова інформація

Вікіпедія: Galaxy S10

Виробник: Samsung

Джерело: iFixit

Tags Samsung Galaxy S10