Що потрібно знати, приступаючи до ремонту мобільного телефону

Більшість ремонтів смартфонів, такі як заміна дисплея або батареї, можна виконувати власноруч навіть не маючи професійних навичок в ремонті електроніки. Все що необхідно - будь-який зручний стіл вдома або в офісі, а також правильні інструменти. Всі етапи по ремонту ви зможете подивитися в наших фото інструкціях или відео керівництвах

Якщо у вас виникнуть питання щодо ремонту смартфона, не соромтеся звертатися і пишіть коментарі, ми завжди намагаємося відповідати на всі питання.


Які викрутки потрібні для ремонту телефону

Для того, щоб самостійно відремонтувати телефон, вам не потрібно вміти паяти або програмувати. Все, що потрібно - кілька інструментів і правильні викрутки. Більшість Android смартфонів можна розібрати використовуючи всього одну-дві викрутки: Pentalobe і Phillips. Смартфони від Apple вже трохи складніше, наприклад, для заміни материнської плати в iPhone XS вам знадобиться чотири різні викрутки: Pentalobe, Phillips, Tri-Wing і ще одна спеціальна викрутка для видалення гвинтів з внутрішньою різьбою. Але не варто переживати, в нашому наборі How-Fixit ONE є всі необхідні біти для розбирання практично будь-якого смартфона.


Які інструменти потрібні для ремонту смартфона

Пластикова лопатка (ESD spudger)

Це антистатичний інструмент виготовлений із пластику (оригінальні спаджери мають додаткове нейлонове покриття), використовується всюди, де металеві інструменти можуть викликати коротке замикання або подряпини на пристрої. Ця лопатка є незамінним інструментом на столі майстра.


Медіатор

Медіатори бувають не тільки для гітар :)

Ці пластикові інструменти можуть бути двох типів: тонкі для смартфонів, а також товсті для розбирання ноутбуків і планшетів. Завдяки своїй формі, інструмент практично не ламається, а також ковзає при розкритті корпуса краще, ніж spudger.

Дисплеї, на більшості смартфонів, приклеєні до корпусу для захисту від води, тому в процесі розбирання мобільного телефону, спочатку потрібно нагріти поверхню дисплея гарячим повітрям, а потім обережно відкривати за допомогою медіатора. При розкритті корпусу телефону, не варто надмірно вдавлювати медіатор, щоб запобігти пошкодженню кабелів всередині смартфона.


Присоска для дисплея

Щоб відкрити телефон, в більшості випадків потрібно підняти задню кришку або дисплей за допомогою присоски. Хороша присоска повинна бути з міцним вушком і сильним витяжним кільцем.

Для частого ремонту Apple пристроїв, також варто звернути увагу на знімач дисплея, з його допомогою ви зможете зручніше розкрити планшет, наприклад, iPad.

Якщо екран вашого телефону розбитий і присоска погано тримається, тому що дисплей тріснув, приклейте смужку клейкої стрічки на тріснуте скло і після цього починайте процес розбирання.


Spudger

Існують спаджери різних видів і конструкцій, наприклад, короткий односторонній з вигином або з наконечником і плоским краєм.

В основному, цей антистатический інструмент виготовлений із пластику й використовується для обережного відключення шлейфів з материнських плат за рахунок відповідного вигину.


Пінцет

Незамінний інструмент в процесі ремонту. Для роботи з електронними пристроями пінцет повинен бути антистатичним і антимагнітним. Ці фактори варто враховувати при виборі, тому як пінцети бувають для різних областей застосування.

Пінцети бувають різних видів. Рекомендується мати пінцети з різними вигинами, але досить буде одного пінцета з прямим тонким кінцем. В основному вам необхідно буде виконувати наступне:

  • Відключати важкодоступні шлейфи
  • Знімати різні панельки і заглушки
  • Видаляти силіконову клейку стрічку з-під батареї


Металева двостороння лопатка

Також цей інструмент відомий як сталевий шпатель або лабораторний шпатель. Там, де spudger слабкий або недостатньо точний, а ризик пошкодження не високий, можна використовувати шпатель.

Відмінно підійде для наступних робіт:

  • Видалення приклеєних деталей (гнучкі шлейфи, клейкі стрічки з рами дисплея)
  • Видалити залишки клею
  • Витягу не крихких модулів

Металевий шпатель стійкий до пошкоджень і на відміну від пластикових інструментів, дає можливість з більшою силою провести впливу в процесі ремонту. Але також не варто забувати, що цей інструмент не є антистатичним.


Магнітний килимок

Для багатьох людей, зворотний процес складання електронного гаджета є основною причиною виникнення невпевненості в своїх ремонтних здібностях. Але тепер все буде в порядку, тому що є магнітний килимок!

Магнітний килимок дозволяє сортувати зняті деталі на місці, а також завдяки позначених розділювачам на килимку, можна розкласти деталі по порядку розбирання. Ще по поверхні килимка можна писати витирати маркером і відзначати важливі для себе етапи. Так що ви точно не заплутаєтеся при розбиранні і збірці вашого смартфона.

Навряд чи щось може більше засмутити, ніж падаючий маленький гвинтик зі столу на ворсовий килим!


Є один маленький лайфхак на випадок маленького гвинта і килима :)

Якщо ви коли-небудь упустите гвинтик на килим, ви можете провести магнітним килимком по підлозі і гвинтик обов'язково при магнітиться до килимка!


Що потрібно підготувати, приступаючи до ремонту телефону

1. Купити запчастини

Існує величезна кількість онлайн магазинів де можна купити запчастини для вашого мобільного телефону, але є велика різниця в якості деталей. Наприклад, на техніку Apple взагалі немає нових оригінальних запчастин у відкритому продажі, така політика компанії. Але ви завжди можете купити копію запчастини в високій якості або купити б/у запчастина зняту з оригінального iPhone, але це вже на ваш вибір.

При виборі запчастин можуть зустрічатися наступні позначення:

OEM (original equipment manufacturer) що означає - «оригінальний виробник обладнання», деталі категорії OEM, технічно ідентичні тим, що надходять на складальні конвеєри, але не факт що це оригінал.

AAA++ (Позначення класу) що означає якийсь ранг, який відносить деталь до оригінальності запчастини, але все ж є високоякісною копією.

2. Підготуйте робоче місце

Робоче місце, де ви будете проводити ремонт, має бути чистим, інакше ваш мобільний телефон може подряпатися. Дрібні деталі і гвинтики кріпляться болтиками різної довжини, і щоб нічого не загубилося, сортуйте все зняті деталі в правильному порядку.

3. Не варто поспішати, але і не варто залишати на потім

З власного досвіду можу сказати, що ремонт краще робити відразу за один підхід, щоб нічого не залишилося і не загубилося. Виберіть відповідний день, коли буде достатньо вільного часу, подивіться нашу відео інструкцію і приблизно розрахуйте скільки часу необхідно на ремонт.

4. Зробіть резервну копію

Якщо ваш смартфон в робочому стані, і ви можете підключити його до комп'ютера, зробіть резервну копію даних перед початком ремонту.

5. Електростатичні заряди

Приступаючи до ремонту, рекомендується, не носити статичні матеріали, такі як вовняний светр або одяг з нейлону. Щоб напевно убезпечити себе і пристрій, доторкніться до металевого предмета перед ремонтом, щоб злити всі наявні заряди. Ще ви можете використовувати при ремонті антистатичний браслет або рукавички.


Tags ремонт