Огляд ноутбука Lenovo Legion Y530

В цьому році ми вже бачили досить багато хороших ігрових ноутбуків, але зазвичай вони потрапляють в дві категорії: дешевші, а слідчо більші і менш привабливі, і більш дорогі які виглядають краще, але ціна цих ноутбуків висока. Щось середнє продемонструвала компанія Леново в новій моделі Lenovo legion Y530 ціна якого склала 930 $ на старті продажів.


Характеристики Lenovo legion Y530

  • Процесор Intel Core i7-8750H (2.20GHz, up to 4.10GHz with Turbo Boost Technology, 9MB Cache)
  • Дисплей 15.6” FHD (1920 x 1080, 300 nits) IPS, 144 Hz
  • Дискретна відеокарта NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB
  • Оперативна пам'ять 16 GB DDR4 2666 MHz
  • Об'єм пам'яті (опціонально) 256 GB PCIe SSD + 2 TB 5400 RPM або 1 TB 7200 RPM
  • Веб-камера 720p HD
  • Бездротове з'єднання 802.11 AC (2 x 2) + Bluetooth® 4.1
  • Батарея 52.5 WHr (до 5ч. работы)
  • Розміри пристрою 365 x 260 x 24.2 (mm)
  • Вага 2.3 kg
  • Операційна система Windows 10 Home або Windows 10 Pro

Основною силою ноутбука legion Y530 є незвичайний дизайн в строгому ThinkPad стилі з ігровими характеристиками. Давайте розберемося що робить його дизайн таким привабливим.


У ноутбуці Lenovo Y530 тонкі рамки матриці - виглядає це дійсно вражаюче. Ширина рамки всього 6мм і як правило таке зустрінеш лише на більш дорогих ноутбуках. Такий підхід зараз використовують на багатьох дорогих ноутбуках і головна перевага не просто мати тонку рамку як факт, а те що це тонкий пристрій без рамки, яке буде добре виглядати навіть в силу того, що завдяки тонким рамкам сам пристрій буде менше і компактніше за розмірами, ніж 15-ти дюймові ноутбуки з широкою рамкою.

Верхня кришка ноутбука, як і сам весь ноутбук виконаний в чорному кольорі. Текстура верхньої кришки нагадує такий собі радіальний візерунок, який виходить від букви «О» з логотипу legion.


У включеному стані підсвічується логотип в написи legion. Жоден інший колір логотипу встановити не вийде, працює підсвічування тільки в білому кольорі.


Пластик досить міцний і стійкий до подряпин, наприклад, ключем нанести подряпини на поверхні кришки не так просто, звичайно якщо перевіряти на міцність за допомогою канцелярського ножа - тоді сліди залишаться.


Не дивлячись на те що ноутбук переважно пластиковий, конструкція корпусу виглядає досить міцно, не можу сказати що це найкращий по міцності ноутбук і це не може бути його главною перевагою.

Петлі корпусу Lenovo Y530 зовні виглядають як на старіших моделях, це може здатися трохи старомодно. При відкритті кришки відчувається що петлі якісні з хорошою фіксацією.


Також петлі дозволяють розкривати кришку матриці на 180 градусів.


Задня частина ноутбука трохи виходить за межі кришки матриці, мабуть це є елементом дизайну, хоча комусь такий підхід може не сподобається.


Загалом Lenovo Y530 не схожий на моделі ігрової серії «Y» які випускалися в минулому році. Цей підхід до дизайну девайса мені сподобався більше, він стильний і стриманий.

З лівого боку ноутбука додатковий USB 3.1 і audio jack 3.5. З правого боку USB 3.1, індикатор живлення і кнопка recovery. На задній частині ноутбука розташований роз'єм живлення і порти HDMI, Lan, USB 3.1, USB Type-C, mini Display Port.


Вважаю що обрано правильний підхід до розташування більшої частини портів з заднього боку ноутбука, тим самим менше займає місця на столі якщо підключити всі порти одночасно.


Внутрішня частина ноутбука повністю виконана в софт тач покритті (спеціальне еластичне резіноподобное матове лакофарбове покриття) і як я згадував в інших оглядах, це один з кращих покриттів яке використовується в ноутбуках.


Клавіатура в ноутбуці Lenovo Y530 повнорозмірна і з підсвічуванням. Сама клавіатура гарна і мені подобається, як її зробили в строгому класичному стилі. Приємна для ока підсвітка, від якої не болять очі в темний час доби.


Тачпед має апаратні виділені кнопки в класичному стилі. У сучасних реаліях виділені кнопки вже не використовуються в сучасних ноутбуках, по більшій мірі виробники намагаються вмонтувати кнопки в поверхню тачпед, але мені подобається цей підхід на Lenovo Y530.


Тепер трохи про звук в ноутбуці Lenovo legion Y530. Під клавіатурою можна помітити напис вказує на наявність аудіо звуку від Harman Kardon. Динаміки розташовані на нижньому боці ноутбука і це далеко не краще їх розташування. Я завжди віддавав перевагу розташуванню динаміків на лицьовій стороні ноутбука.


Не дивлячись на таке розташування динаміків, звук можна вважати хорошим.

Розборка Lenovo legion Y530 і погляд зсередини.

Давайте глянемо що всередині Lenovo Y530 і що піддається апгрейду в цьому ноутбуці. Процес розбирання Lenovo Y530 відносно простий, вам необхідно буде перевернути ноутбук і відкрутити всі гвинтики на нижній кришці ноутбука. Після акуратно розкрити корпус ноутбука і зняти нижню кришку. Знімати кришку потрібно за допомогою пластикового медіатора або спеціальної лопатки для розбирання ноутбука, щоб не пошкодити пластик корпусу.


Розібравши ноутбук, ви отримуєте доступ практично до всього. Тут можна зняти вентилятори системи охолодження і почистити ноутбук від пилу і так само замінити термопасту. Надано легкий доступ і можливість апгрейда жорсткого диска, SSD накопичувача і оперативної пам'яті. Що стосується оперативної пам'яті, в ноутбуці Lenovo Y530 є можливість встановити дві планки оперативної пам'яті. Комплектація ноутбука з 8gb оперативної пам'яті поставляється з однією планкою пам'яті і в ревізії з 16gb оперативки, буде зайнято два слота.


У ноутбуці Lenovo legion Y530 Li-ion батарея 52.5Wh модель L17M3PG1, не особливо велика ємність і насправді відносно невелика автономна робота від батареї, в моєму випадку батарея простягнула близько 4-х годин роботи.

Дисплей ноутбука Lenovo legion Y530

Дисплей Lenovo Y530 найкраща частина цього девайса, яка робить його схожим на набагато більш дорогий ноутбук, ніж він є насправді.


Матриця ноутбука має підтримку частоти оновлення в 144 Hz і дає досить точну передачу кольору, це безперечно добре для ігор. Яскравість 250 nits і такої яскравості може бути не достатньо для роботи з фото, варто це враховувати якщо ви дизайнер або фотограф.

Тест в іграх Lenovo legion Y530

Lenovo Y530 поставляється в декількох конфігураціях з дискретними відеокартами GTX 1050 і GTX 1050Ti із загальним обсягом відеопам'яті в 4 GB GDDR5.


У моєму тестовому ноутбуці встановлена GTX 1050Ti і продуктивність досить хороша, але не чекайте, що дістане що запаморочливе від цієї відеокарти. Це буде стабільні 60fps в секунду в популярних іграх з настройками вище середнього.

Doom – 63 FPS

Overwatch – 108 FPS

Rainbow Six Siege – 91 FPS

Fortnite – 76 FPS

PUBG – 55 FPS

Звичайно GTX 1050 Ti не найпотужніша відеокарта для ноутбука, якщо порівняти по тестах в 3DMARK з відеокартою GTX 1060, вона покаже меншу продуктивність приблизно на 15%.


Тести системи охолодження Lenovo legion Y530

Система охолодження в ноутбуці Lenovo Y530 можна сказати відмінна, при 100% навантаженні температура процесора залишалася на рівні 61°C без троттлінга і температура відеокарти на позначці в 58°C.


Під навантаженням практично не було чутно шумів від вентилятора, не можу сказати, що вони супер-тихі, але під максимальним навантаженням ноутбука вентилятори щодо тихо працюють. Так само є можливість контролювати рівень роботи вентиляторів, встановлюючи за допомогою комбінації клавіш на клавіатурі.

Мої відгуки про ноутбук Lenovo legion Y530

Це не особливо потужний ноутбук в порівнянні з іншими ноутбуками, які поставляються з відеокартами GTX 1060 або процесором Core i7 8го-покоління, але є і ряд переваг - відмінна матриця екрану і хороша система охолодження. Матриця з підтримкою частоти відновлення в 144 Hz це звичайно класно, але не надто потужна GTX 1050 відеокарта, не дасть можливості проявити весь потенціал для цих 114 Hz. Для мене така комбінація заліза не є найкращою і можливо в майбутньому компанія Леново додадуть ще одну ревізію цього ноутбука з більш потужною відеокартою, наприклад, GTX 1060 Max-Q, щоб можна було побачити весь потенціал матриці з 144 Hz в справі. Ще мені хотілося щоб матриця була яскравіше, тому що для задач в області обробки фото або дизайну цього недостатньо, але справедливості заради зазначу що для даної цінової категорії ноутбуків важко отримати дійсно хорошу і яскраву матрицю. І ще мені не сподобався термін роботи від батареї, при процесорі Core i5 ми отримали 4 години роботи і звичайно хотілося більше.

Незважаючи на все перераховане вище, я позитивно ставлюся до цього ноутбука і ще раз повторюся, мені сподобався дизайн - витриманий строгий стиль, нічого зайвого, тонкий і чимось схожий на лінійку ThinkPad.

Related Articles

Огляд ноутбука ASUS TUF FX504

Огляд ноутбука ASUS TUF FX504

Самий бюджетний ігровий ноутбук 2018 року Asus TUF Gaming FX504GD

Tags огляд, Lenovo