Огляд бюджетного ігрового ноутбука ASUS TUF Gaming FX504


Перед вами бюджетний ігровий ноутбук ASUS TUF FX504 з нової бюджетної серії - TUF Gaming. Купив я цей ноутбук на американському Аmazon за 700 доларів, плюс 40 доларів податку. І того, за 740 $ я отримав 15-дюймовий ноутбук, з топовим мобільним процесором Intel Core i5 8-го покоління, дискретною графікою GTX 1050, ну і іншими мінімальними характеристиками для можливості називати його «ігровим».

Коротко про комплектацію, вона включає мінімум, тобто сам ноутбук, блок живлення, інструкція.

Моя ревізія ноутбука FX504GD і конфігурація вважається початковою, обладнаний чотирьохядерним процесором Core i5-8300H, а дорожча ревізія побудована на процесорі шестиядерного Core i7-8750H. Так само і з відеокартою, в моїй ревізії це початкова GeForce GTX 1050 2Gb і в більш дорогих версіях цієї моделі можуть бути GTX 1050Ti 4GB і GTX 1060 3Gb або 6Gb.

Asus FX504 характеристики


Кришка матриці пластикова, дизайн досить виразний, я би навіть сказав «яскравий». Логотип Asus виконаний металевою червоною вставкою, і виглядає це цілком симпатично. Хочу зазначити що якість пластика не найкраща і подряпати кришку не складно, та й гнеться кришка досить добре.


Корпус ноутбука ASUS FX504 не можна назвати ультратонким, але як для ігрового ноутбука він цілком компактний і товщина становить 2.5см. (габариты 384 × 262 × 25 мм.)

Рамка матриці дуже широка, як на моделях 2009 року. Як мені здається, це цілком очікувано для ігрового ноутбука.


Всередині ноутбук повторює дизайн і текстуру пластика верхньої кришки, в цілому це виглядає досить гармонійно, все в ігровому стилі. Незважаючи на те що корпус пластиковий, при сильному натисканні на корпус ноутбука, він практично не прогинається.


Клавіатура повнорозмірна - що є великим плюсом і має червону підсвітку - що дуже добре вписується в загальний стиль ноутбука. Як належить ігровому стилю, виділена група клавіші WASD червоною окантовкою. У нічний час, підсвітка не сильно ріже око і це мене радує.


Тачпад досить зручний, механізм кнопок спрацьовує при натисканні на поверхню тачпада.

Динаміки розташовані по торцях ноутбука, не найкращий підхід, але, на щастя, не на нижній кришці як це зустрічається на багатьох ноутбуках. Звук в ноутбуці ASUS FX504 досить посередній, у багатьох треках погано чути баси, для перегляду фільму це ще зійде, але для музики вони відверто кажучи слабенькі.


Всі порти на ноутбуці розташовані з лівого боку: LAN разъем, HDMI 1.4, USB 2.0, 2xUSB 3.1, mini-jack 3.5mm.


Розташування портів дійсно дуже зручне, з одного боку під ліву руку все вдало підключається і не буде з усіх боків ноутбука стирчати багато проводів, але, мене дуже здивувала відсутність картридера і USB Type-C, для ноутбука в 2018 році це як мінімум не зручно.

На задньому торці ноутбука розташований видув гарячого повітря з системи охолодження, а подача повітря для охолодження проводиться через отвори на верхній кришці через решітки, і через такі само на нижній кришці ноутбука.

Матриця в ноутбуці Asus FX504 це моє розчарування і зараз поясню чому. У серії FX504 у всіх конфігураціях встановлена матриця 15.6 дюймів з роздільною здатністю Full HD 1920x1080, але, в більш дешевих ревізіях встановлена матриця з частотою оновлення в 60 герц і охопленням всього 45% колірного простору NTSC (65% sRGB), а в більш дорогий ревізії цього ноутбука встановлена матриця вже з 120 герц частотою оновлення і вже з охопленням 94% простору NTSC (130% sRGB).


Іншими словами, в комплектації яка подешевше встановлена звичайна TN матриця з жахливими кутами огляду, і щоб комфортно вам було грати, доведеться постійно підлаштовуватися і сидіти під рівним кутом до екрану. Звісно така матриця не підійде і для фото обробки, хоча для цього можна підключити зовнішній монітор, але в такому випадку ви втрачаєте мобільність.

Тепер розберемо цей ноутбук і подивимося, що можливо апгрейдити і так само глянемо на систему охолодження.

Процес розбирання ASUS FX504 досить простий, покрокова інструкція з розбирання доступна на нашому сайті.


Як ви можете помітити, апгрейду піддається оперативна пам'ять, жорсткий диск, wifi модуль і m.2 ssd накопичувач. Давайте по порядку все розберемо.

На материнській платі ASUS FX504 присутній два слоти під оперативну пам'ять DDR4, якщо ваша ревізія з 8gb пам'яті, тоді буде так само як у мене одна планка пам'яті. У комплектації з 16gb пам'яті, встановлено дві планки по 8gb. Як заявлено виробником, максимальний обсяг оперативної пам'яті в ASUS FX504 може досягати 32Gb.

У ноутбуці встановлений гібридний жорсткий диск SSHD Seagate FireCuda об'ємом на 1Tb, в моделях що дорожче, додатково встановлено m.2 ssd накопичувач на 128gb або 256gb. Навіть якщо у вашому случає встановлений тільки жорсткий диск, завжди можна додатково встановити m.2 SSD.


Wi-Fi карта знімна, в базовій версії встановлена карта Intel 9560NGW з підтримкою технології MU-MIMO.

ASUS FX504 встановлена батарея ємністю 48 Вт.ч і це дуже мала ємність як для ігрового ноутбука. Для інтернет-серфінгу цієї батареї ледве вистачить на 4 години, і звичайно ж довго пограти на такий батарейці не вийде.


Система охолодження в ноутбуці ASUS FX504 виглядає переконливо і має два кулера. При стрес тесті, температура процесора не піднімалася вище 63 °C, і температура відео-ядра трималася на рівні 68 °C - що є хорошим результатом як для ігрового ноутбука.


Так само хочу відзначити, при максимальному навантаженні шум вентиляторів був помірний і системою охолодження я залишився задоволений.

Хороша новина в плані доступності системи охолодження і її демонтажу. Знявши нижню кришку і відкрутивши 6 гвинтиків, отримуємо доступ до чіпів процесора і відеокарти для заміни термопасти або чищенні вентиляторів від пилу. Процесор і відеокарту в серії TUF FX504 замінити не можна, тому як чіпи розпаяні на материнській платі, це варто відразу враховувати при виборі конфігурації.


До слова про пил - виробник заявляє, що система охолодження в серії ноутбуків ASUS TUF FX504 має особливу конструкцію, яка видуває пил з корпусу вентилятора, і таким чином решітка радіатора не забувається пилом, але, як це буде працювати в житті - покаже час. У будь-якому випадку, за такий підхід можна поставити плюс цьому ноутбуку.


Тест в іграх Asus FX504

Розібралися з залізом, тепер давайте протестуємо в іграх цей ноутбук. Відразу зазначу що результати тесту буду записувати за допомогою спеціальної плати відеозахвату, тому результати FPS будуть без втрат продуктивності. Так само залишу лінк на повний плейлист з тестами в іграх ASUS FX504GD.

Doom - 65 FPS на високих налаштуваннях графіки пішов легко, тільки в рідкісних випадках FPS просідав нижче 65. На локаціях з відкритою місцевістю обсягу відеопам'яті вистачало впритул.

Fortnite - 40 FPS на найвищих налаштуваннях «epic» показав результат в межах 37-42 FPS і практично весь обсяг відеопам'яті був задіяний. З настройками графіки на «High» рівні, FPS виростає майже в двоє.

Battlefield 1 - 42 FPS на ультра налаштуваннях і з використанням API DirectX 12 йде на рівні 40 FPS і тільки у випадках масштабних вибухів в грі, FPS просідав нижче 30ти. При «High» настройках з використанням DirectX 11, я отримав стабільні 55 FPS.

Witcher - 30 FPS на «High» пресетах і роздільною здатністю Full HD показав невисокі, але цілком гральні 30 FPS. Якщо знизити рівень графіки на «Medium» ми вже отримуємо стабільні 45 FPS. Обсяг відеопам'яті був використаний тільки на половину.

WoT - 55 FPS на ультра налаштуваннях показав в середньому 55-60 FPS.

Мої відгуки про ноутбук ASUS FX504

Почну з того що мені сподобалося, це досить нескладний процес розборки і доступ до заліза ноутбука. Можна розширити оперативну пам'ять до 32Гб, є можливість встановити додатковий m.2 ssd накопичувач. Система охолодження досить тиха і добре впоралася з температурою. Продуктивність процесора задовольняє потреби як для геймера, так і для рендеринга відео.

Мені не сподобалася матриця ноутбука, малий об'єм батареї і якість звучання динаміків. Матриця в бюджетній ревізії відверто слабенька і мені вона взагалі не сподобалася. Відносно звуку, завжди можна використовувати додаткову акустику або навушники, але тут нічого не поробиш з матрицею. Купувати такий ноутбук щоб потім замінити матрицю це нерозумно, тому краще відразу подумати над цим.

Що стосується відеокарти, GTX 1050 можна назвати умовно ігровою відеокартою і краще брати мінімум GTX 1050Ti - там і відеопам'яті в два рази більше і продуктивність вище приблизно на 15%. Пограти в сучасні ігри можна, але далеко не завжди на високих налаштуваннях графіки. Я думаю що відеокарти вистачить роки на два не сильно вимогливому геймеру.

Залишив би я цей ноутбук собі? - Ні. Для мене важлива матриця ноутбука і я не очікував що в бюджетній версії вона буде настільки посередньою. Модель в цілому не погана, але я рекомендую краще взяти комплектацію потужніше.юджетной версии она будет настолько посредственной. Модель в целом не плохая, но я рекомендую лучше взять комплектацию мощней.

Related Articles

Огляд ноутбука Lenovo IdeaPad 320-15ISK

Огляд ноутбука Lenovo IdeaPad 320-15ISK

Огляд і мої відгуки про бюджетний ноутбук Lenovo IdeaPad 320-15ISK (80XH00ECRA) 15.6 '' FullHD / Intel Core i3 -6006U / GeForce GT 920MX 2Gb / SSD: 256Gb / 8GB DDR4

Огляд Xiaomi Mi Notebook Pro

Огляд Xiaomi Mi Notebook Pro

Мої відгуки ноутбук Xiaomi Mi Notebook Pro, тестуємо в іграх CS:GO, Dota 2, Diablo 3, Overwatch и Rainbow 6.

Короткі характеристики:: 15.6 FHD IPS / Core i7-8550U / GeForce MX150 2G GDDR5 / 256GB SSD M.2 / 16GB DDR4 / Windows 10

Огляд ноутбука HP ProBook 470 G4

Огляд ноутбука HP ProBook 470 G4

Огляд і тести в іграх ноутбука HP ProBook 470 G4 на базі процесора Core i5-7200U і дискретною відеокартою GeForce 930MX 2Gb4

Огляд ноутбука Dell G7 15 Gaming

Огляд ноутбука Dell G7 15 Gaming

Зустрічайте Dell G7 15 Gaming - друге покоління популярної моделі Inspiron 7577!

Огляд ноутбука Lenovo Legion Y530

Огляд ноутбука Lenovo Legion Y530

Огляд ігрового ноутбука Lenovo Legion Y530 з тестами в іграх, розбираємо і дивись що під капотом цього ноутбука.

Огляд ноутбука Dell G3 15 Gaming

Огляд ноутбука Dell G3 15 Gaming

Огляд бюджетної моделі Dell G3 із серії ігрових ноутбуків Dell G3 / G5 / G7 Series

Огляд ноутбука Dell XPS 15 - 9570

Огляд ноутбука Dell XPS 15 - 9570

Новий Dell XPS 15 модель 2018 року. Гарний, потужний, але чи варто його купувати...

Як розібрати ноутбук Asus FX504

Як розібрати ноутбук Asus FX504

Відео інструкції по ноутбуку Asus FX504:

  • Розборка та чистка ноутбука Asus FX504
  • Заміна термопасти
  • Заміна жорсткого диска
  • Установка SSD накопичувача
  • заміна акумулятора
  • Заміна WiFi модуля
  • Заміна батарейки біоса

Tags огляд, Asus