Як перевірити PS4 при покупці з рук

Як перевірити PS4 при покупці з рук, наприклад, на сайті OLX. У цій статті я постараюся максимально детально пояснити на що необхідно звернути увагу і що потрібно перевірити. Купуючи бу PS4 можна легко стати щасливим володарем глючной коробки.

Відео


Я буду наводити приклад на двох версіях консолі PS4 Slim та PS4 Pro. Якщо ви вирішили купити найпершу версію PlayStation 4, то рекомендую вам подумати двічі, тому як з ними найбільше виникає проблем і вважається що перші версії PS4 найчастіші гості в майстернях. Але якщо ви вирішили купити першу версію, майте на увазі, що ревізії CUH-1001A, CUH-1003A, CUH-1100A, CUH-1115A, CUH-1116A - досить добре гріються і шумлять, а ось останні ревізії, такі як CUH-1208, CUH-1215A, CUH-1215B можна вважати самої доопрацьованій в першій версії PS4.


Купуючи бу PS4 обов'язково потрібно буде включити консоль, перевірити працездатність самої консолі, перевірити як вона гріється, чи працює привід, і найважливіше, перевірити забанена чи ps4 на серверах Sony. Спілкуючись з продавцем, відразу попередьте його, що вам потрібно буде близько 30 хвилин пограти в гру, а також дуже важливий доступ до інтернету для перевірки PS4 на бан в PSN. Якщо продавець нічого не приховує, він зрозуміє ваші умови і погодиться, якщо ж продавець починає заявляти, щось на подобі «у себе вдома будеш грати 30 хвилин, а у мене вдома тільки швидко перевірити», тоді проходите мимо таких продавців.

Перш ніж включати консоль, візьміть її в руки і перевірте як виглядає сам корпус приставки, чи немає слідів падіння по кутах корпусу.


PS4 першої версії гарантійні пломби знаходяться із заднього боку консолі, де розташовані порти підключення.

Так повинні виглядати пломби.


А ось так виглядає гарантійна пломба, яка пошкоджена. Зверніть увагу, що при пошкодженні гарантійної пломби, задній фон перестає бути суцільним чорним і з'являються прозорі написи «void».


Відразу хочу відзначити, пошкоджена пломба, це ще не означає, що PS4 однозначно була в ремонті, цілком можливо, консоль розбиралася для чищення системи охолодження від пилу і заміни термопасти щоб знизити рівень нагріву, особливо це позначається на PlayStation 4 консолях першої версії, тому я вам і раджу двічі подумати, перш ніж купувати першу версію.

На версії PS4 Slim гарантійна пломба знаходиться із заднього боку консолі, біля LAN порту. На відміну від першої ревізії консолі, на корпусі PS4 Slim всього одна гарантійна пломба.


На версії PS4 PRO гарантійна пломба також знаходиться на задній частині корпусу консолі, як і на Slim версії - одна пломба.


Відразу зверніть увагу на роз'єм HDMI. Через часті підключення або падіння консолі з підключеним кабелем HDMI може бути надламаний роз'єм.


А також перевірте USB порт на цілісність. PS4 Slim порти USB знаходяться в поглибленні на лицьовій стороні корпусу консолі.


USB порти на версії PS4 Pro розташовані також з лицьового боку корпусу, в поглибленні.


Пару зауважень з приводу джойстика PS4. На фото нижче зображений геймпад PS4 європейського регіону з правильним розташуванням кнопок.


На джойстиках, які випускаються в Японії або Кореї, кнопка з хрестиком і кнопка з кружечком поміняні місцями, а слідчо граючи в російськомовні або англомовні гри, ви будите плутатися при необхідності в натисканні на потрібну кнопку.

Якщо вас все влаштовує за зовнішнім виглядом, гарантійні пломби і порти підключення цілі, можна підключати ігрову консоль до мережі і перевірити забанена ps4 чи ні.


Як перевірити забанена чи PS4

Увімкніть ігрову консоль і просите продавця залогінитися в PSN з його аккаунта (або зі свого аккаунта), якщо з якоїсь причини немає інтернету, завжди можна створити Wi-Fi доступ до свого смартфона, швидкості 3G буде досить перевірити роботу PSN. Якщо при спробі увійти в PSN з'явиться помилка «Доступ в мережу Sony Entertainment Network з даної системи заборонений або тимчасово припинений» - значить обліковий запис або консоль забанені.


У разі якщо PS4 забанена - тут вам робити нічого, просто розвертається і йдіть. Якщо ж ви зайшли в PSN і для впевненості, наприклад, скачали якусь демо гру, тоді все добре і переходимо до перевірки приводу.

Для перевірки дисковода вам необхідний буде будь-який диск з грою. Якщо у продавця немає жодного диска і всі ігри тільки в пам'яті консолі, тоді заздалегідь подумайте у кого позичити диск на час.


Перевірка приводу - це дуже важливий етап, тому як якщо пристрій не бере диск і відповідно не читає його, то при спробі оновлення прошивки буде з'являтися помилка, слідчо оновити консоль ви не зможете і, грати в онлайн теж не вийде. Що робити якщо у продавця диска немає, і у вас знайти диск не вийшло - як мінімум спробуйте вставити звичайний диск і перевірте чи приймає диск механізм дисковода і реагує на кнопку при натисканні. До речі, якщо вставити диск від PS3, консоль вкаже «диск від системи PS3 неможливо запустити на даній системі», а це вже хороший знак і привід визначив, що це за диск.


Перевірка PS4 в іграх

Далі переходимо до тесту в іграх. Рекомендую тестувати PS4 до 30 хвилин в таких іграх як Red Dead Redemption, Horizon, Відьмак 3 або подібні важкі для рендеринга гри, і не варто перевіряти консоль на якихось легких платформер типу Rayman Legends. Якщо в яку купує консолі немає жодної важкої гри, ви завжди можете завантажити безкоштовну демоверсію гри Doom, якій для тестів буде досить. Відразу скажу, перевірити температуру ps4 за допомогою якоїсь програми не вийде, поки такої програми немає.

Під час гри, система охолодження PS4 може шуміти і це нормально, тому як в консолі встановлений досить великий вентилятор, який знаходиться в закритому корпусі. Також варто враховувати конструкцію системи охолодження, яка технічно спроектована з турбінного типу, і ще до всього цього вона може бути забиті пилом. Почистити PS4 від пилу і замінити термопасту ви зможете самі, по нашим відео інструкціям.

Дуже важливо, щоб не було артефактів під час гри і не пропадало зображення у вигляді мерехтіння екрану. Для прикладу, на фото нижче, в грі велика частина текстур відображається червоним кольором, це приклад несправної роботи графічного процесора PS4.


У деяких випадках артефакти можуть виглядати як невелика ділянка з дефектами відображення. На фото нижче продемонстрований приклад в грі Horizon Zero Dawn і відзначені ділянки з артефактами.


Ці артефакти свідчать про несправності графічного процесора, а слідчо, така ігрова консоль вам вже точно не потрібна.

Є дуже важливий момент, на який потрібно буде звернути увагу при нагріванні PS4. У режимі очікування або перегляду основного меню, температура консолі знаходиться десь на рівні 52-58 ° C і вентилятор буде працювати на низьких оборотах, його практично не буде чутно. Тільки коли ви починаєте грати в якусь гру типу Doom, температура підніматиметься до 75-78 ° C і при такій температурі обороти вентилятора будуть збільшуватися по зростаючій. Якщо ж ви чуєте постійно моторошний гул вентилятора незалежно від процесу нагрівання системи охолодження в час гри, тоді у консолі є якісь проблеми з вентилятором або датчиком температури, однозначно вам така ігрова приставка не потрібна.


Купівля PS4 c аккаунтом та іграми

Тепер давайте поговоримо про покупку PS4 консолі з чужим аккаунтом, на якому встановлено багато ігор, тобто продавець віддає вам свій аккаунт з іграми разом з продаваної консоллю. На момент покупки консоль може бути не забанена і вільно заходити в PSN, але! Купуючи приставку з чужим аккаунтом і великою кількістю ігор на жорсткому диску, немає гарантії, що в подальшому її НЕ забанити, тому як невідомо як були куплені ці ігри і є ймовірність, що обліковий запис міг бути вкрадений. Тому, ви або довіряєтеся продавцеві і сподіваєтеся, що в один прекрасний день не прилетить бан консолі, або при покупці деактивувати аккаунт продавця.

Як деактивувати аккаунт в PS4

 1. Увімкніть систему PS4.
 2. На початковому екрані натисніть кнопку вгору, щоб відкрити екран функцій.
 3. Виберіть пункт [Налаштування].
 4. Виберіть [PlayStation Network].
 5. Якщо ви ще не ввійшли в мережу, увійдіть в PlayStation Network.
 6. Виберіть в меню пункт [Активувати як основну систему PS4].
 7. Виберіть [Деактивувати].
 8. Виберіть [Так], щоб підтвердити деактивацію цієї системи PS4. Якщо система вже була деактивовано, відображається напис: 'деактивовано'.

І після того як пройдете всі ці кроки деактивації, можете активувати свій обліковий запис і в такому випадку вже ніхто не зможе заблокувати вашу PlayStation 4.


Що робити якщо PS4 забанена

Припустимо, при покупці уживаної PS4 ви вирішили залишити аккаунт з іграми, через якийсь час забанили вашу PS4 консоль і в спробі авторизації PSN (PlayStation Network) ви отримали системне повідомлення "Доступ в сeть за допомогою цього облікового запису / ігрової консолі заблокований або тимчасово припинений "

Є два типи блокування: постійне або тимчасове блокування

Найбільш швидким способом дізнатися причину і терміни блокування PS4, необхідно буде подзвонити на лінію технічної підтримки Sony:

 • Украина: 0-800-307-669

Або ви можете написати в службу підтримки за електронною адресою: networksupport@ru.playstation.com

При зверненні необхідно буде вказати:

 • Ваше ім'я
 • ідентифікатор входу (адреса електронної пошти)
 • Мережевий ідентифікатор PSN (нік)
 • дату народження
 • докладний опис проблеми

У висновку зазначу, якщо ви купили стару PlayStation 4, і вона заблокована, розраховувати на зняття блокування сильно не варто, як правильно рішення про блокування PS4 є остаточним і не може бути скасовано. Як відзначають в Sony «Ми блокуємо системи PlayStation і облікові записи тільки за найбільш кричущі порушення» та розблокування відбувається в рідкісних випадках.

Related Articles

Як розібрати PS4

Як розібрати PS4

Покрокова інструкція з розбирання PlayStation 4 для чищення і заміни термопасти.

Інструкція по зворотній збірці додається.

Як розібрати PS4 Slim

Як розібрати PS4 Slim

Покрокова фото і відео інструкція з розбирання PlayStation 4 Slim для чищення і заміни термопасти

Відео інструкція по зворотній збірці додається.

Де вказано серійний номер і номер моделі PS4

Де вказано серійний номер і номер моделі PS4

Де ви можете подивитися номер моделі та серійний номер на PlayStation 4 / Slim / Pro

Як розібрати PS4 Pro почистити від пилу та замінити термопасту

Як розібрати PS4 Pro почистити від пилу та замінити термопасту

Як розібрати PS4 Pro почистити від пилу і замінити термопасту своїми руками. Покажемо що потрібно робити якщо PS4 Pro сильно гріється та шумить.

Tags PS4