Складнощі в ремонті iPhone 12

Вітаю вас друзі на HowFixit. У цій статті хочу трохи розповісти про ремонтопридатність всієї лінійки iPhone 12. Я вже розібрав кожну модель iPhone 12 і зібрав їх назад, тестував та міняв модулі, мають деяке уявлення в плані ремонту цих моделей. У цій статті постараюся коротко описати суть проблеми і рекомендую вам подивитися відео нижче. У цьому відео я наочно показую як ці помилки з'являються і більш детально розповідаю як їх вирішити.

Відео-ремонт iPhone 12 обмеження, складності та як вони вирішуються


Я багато читав коментарів під моїми технічними оглядами, все дуже переживають, що iphone 12 погано ремонтується. Є проблеми при заміні модулів, а саме, так просто не поміняти камеру, екран, батарею і вібромотор. Звичайно ж є і грунт всього цього, дійсно існують певні складності в заміні деяких модулів, але всі ці складності розв'язувані. Насправді ці обмеження на ремонт були ще до айфон 12, і починали вони з'являтися ще з iPhone 5s, але давайте все розповім по порядку.

Починаючи з iPhone 5s у кнопки home з'явилася технологія тач айди (touch id - фукция розпізнання відбитка пальця). Ця кнопка була технічно прив'язана до материнської плати айфона 5s і при заміні кнопки home, функція touch id працювати переставала, тобто, кнопка має нерозривний зв'язок з материнською платою айфона з заводу, де збирався смартфон і ніяк цю кнопку можна поміняти на іншу (навіть оригінальну ) і в разі пошкодження кнопки, залишалося тільки знаходити якісь способи відновлювати працездатність кнопки. Звичайно ж, можна поставити дублікат або кнопку з аналогічного айфона, але, кнопка працювати буде тільки на натискання і повернення на основний екран, фукция розпізнання відбитка пальця touch id в будь-якому випадку працювати не буде. Це ж обмеження перейшло і на все наступні моделі iPhone 6, 7, 8 і iPhone SE 2020 (останній смартфон від Apple з технологією Touch ID).

Проблеми ремонту Face ID на iPhone 12

З виходом на ринок iPhone X, з'явилася технологія розпізнавання обличчя Face ID. Як і Touch ID, модуль face id замінити не можна, цей модуль прив'язаний до материнської плати айфона з заводу де був виготовлений телефон. Якщо у вас з якоїсь причини перестала працювати функція розпізнавання особи, тільки офіційний сервіс Apple може відремонтувати або замінити модуль face-id. Навіть якщо ви візьмете оригінальним модуль face id від аналогічного iPhone - система face id працювати не буде.

Якщо трохи заглибитися, варто відзначити, що модуль face id складається з інфрачервоної камери, точкового проектора і фронтальної камери.


Варто відзначити, що можна розібрати корпус модуля, і замінити фронтальну камеру, вона буде працювати і це не вплине на роботу системи розпізнавання особи.


Якщо з якихось причин, не працює саме фронтальна камера в модулі фейс айди на вашому айфон, в такому випадку, камеру можна замінити і вона буде працювати. Можна зробити висновок, що система розпізнавання особи зав'язана на точковому проекторі і інфрачервоній камері. Уже з'являються певні програматори типу QIANLI ID FACE, які дозволяють зробити дамп саме точкового проектора, але цей процес вимагає хороший досвід в ремонті, а саме вміння паяти дрібні компоненти і цей процес ремонту не можна назвати швидким і легким.

Обмеження на заміну екрану iPhone 12

З якими проблемами ви можете зіткнутися при заміні дисплея. Припустимо розбився дисплей і ви купили новий дисплей на заміну і коли ви міняєте дисплей на iPhone 12 (також це було і на iPhone 11, на iPhone XR і iPhone XS) пропадає функція true tone і проявляються помилка "Неможливо перевірити справжність дисплея Apple в цьому iPhone ". У 2019 з'явилася певна прошивка яка вносить коректування в прив'язку дисплейного модуля і коли ви міняєте дисплей, з'являється помилка і пропадає True Tone.


Раніше я знімав відео і описував в статті де показував, які є програматори, і як відновити True Tone за допомогою подібного вибору програм. Процес досить легкий, ви підключаєте старий розбитий дисплей, далі зчитуєте прошивку і, цю ж прошивку записуєте вже на новий замінний дисплей. Потрібно розуміти що це обмеження на виміру дисплея з'явилося ще до iPhone 12. Як ви розумієте, тепер, при заміні дисплея на айфоне, вам потрібен програматор.

Помилка при заміні акумулятора на iPhone 12

Компанія apple зробила обмеження і на заміну батареї. Звичайно ж ви можете замінити батарею власноруч і поставити будь-яку іншу (сумісну), але буде з'являтися помилка батареї "Важливе повідомлення про акумулятор" і айфон повідомляє що "неможливо перевірити справжність акумулятора Apple в Вашому iPhone, тому відомості про стан цього акумулятора недоступні" і тепер ви не зможете подивитися максимальну ємність (знос акумулятора).


НЕ працює вібромотор при заміні на iPhone 12

Всі такі ж можуть бути встановлені обмеження при заміні вібромотора (taptic engine). Apple також зробили обмеження на заміну вібро мотора і тепер необхідно переносити прошивку вібромотора за допомогою програматора. Ось тому все і скаржаться, що з айфона 12й серії така велика проблема в плані ремонту.

Неможливо замінити основну камеру на iPhone 12

З виходом на ринок iPhone 12, з'явилося обмеження на ремонт задньої основної камери. Навіть якщо ви візьмете оригінальний модуль камери з аналогічного iPhone 12 і поставите його на інший айфон 12, на жаль, камера працювати не буде. Незважаючи на оригінальний модуль камери, обмеження працює таким чином, що прив'язка до модуля йде по зв'язує ID пристрою, а не за оригінальністю деталі.

На попередніх айфонах, наприклад візьмемо iPhone XR, камеру можна було поміняти. Я особисто міняв камеру на iPhone XR і iPhone 11, перевстановлювати модулі, перевіряв на працездатність і дійсно, без проблем можна поміняти модуль камери. Так ось на iPhone 12 модуль камери, навіть якщо візьмете оригінальний від аналогічного іншого айфона 12 - працювати він не буде. Також це відноситься і до iPhone 12 mini і iPhone 12 pro max, тобто, це нововведення на обмеження ремонту камери діє на 12й серії айфонів.

Apple позбавляє вас права на ремонт

До чого ці всі обмеження ведуть. Спочатку компанія Apple прив'язує модуль face id до материнської плати на технічному рівні, слідчо з'являється певна проблема в плані ремонту. Ну добре, тут Apple виправдали ці дії в силу захисту пристрою від злому і т.д. Пізніше Apple вводять обмеження на заміну дисплея, з'являються помилки, але на щастя на рівні програмним, тобто тут прошивку можна перенести і якось вирішити цю проблему. Далі Apple вводить обмеження на заміну батареї і вібро мотора (теж на програмному рівні) і тепер ще обмежують ремонт модуля камери (думаю що також на програмному рівні) і швидше за все, всі ці проблеми з обмеженнями перейдуть і на майбутнє покоління айфонів. Ви повинні розуміти, що заміна face id модуля неможлива, обмеження на заміну акумулятора, екрану, вібромотора, камери відбувається на програмному рівні і за допомогою програматора можна перенести прошивку. Складнощі в ремонті iPhone 12 полягати тільки в тому, що тепер ще потрібен програматор який стоїть в середньому 40-50 доларів.

Що можна замінити не маючи вибору програм. На момент написання цієї статті, ви все ще можете без проблем поміняти нижній динамік, шлейф з роз'ємом порту зарядки (lightning), зчитувач сім-карти, скло на корпусі. Якщо розбили скло на iPhone 12, ви можете самостійно замінити скло, це буде складно тому що тепер є магнітний ободок на корпусі і він досить складно відклеюється при заміні скла. Все антенні модулі, включаючи котушку бездротової зарядки і кнопки на корпусі, це все ви можете самостійно поміняти. Ці обмеження на ремонт айфонів, в основному, створюють проблеми для людей, які можуть відремонтувати телефон своїми руками, але не заглиблюються в тонкощі ремонту і не мають програматор, тому для них це зайві витрати на вартість ремонту.

Переваги та недоліки обмежень на ремонт

Якщо подивитися на цю ситуацію з позиції користувача, в цих обмеженнях є навіть переваги. Основна перевага в тому, що продати погано відремонтований БО телефон стало набагато складніше. Є люди, які скуповують заблоковані iPhone під iCloud, після на аліекспрессе купують для них материнські плати і відновлюють для продажу. Суть полягала в тому, що ці БО iPhone які потім продають на Авито або на olx, з материнськими платами які були відновлені в китайцями і якість відновлення цих материнських плат може бути дуже поганим. Це можуть бути материнські плати які були втоплені, або під коротким замиканням і китаєць міг продати материнську плату, як хорошу так і дуже погану, яка довго не проживе. Те як Apple підв'язують модулі до материнської плати, в рази ускладнює махінації з ремонтом недобросовісних продавців. Купив цей продавець заблокований iPhone і докупив у китайця материнську плату з модулем фейс айди і датчиком зовнішнього освітлення, далі все це поставить в заблокований айфон, але, у нього все одно немає вихідної прошивки акумулятора, слідчо буде помилка по акумулятора з'являтися. Далі, у нього немає вихідної прошивки від дисплейного модуля, буде з'являтися помилка по дисплею, що він не оригінальний і ще до всього цього вібромотор НЕ буде коректно працювати або взагалі не буде працювати і, тепер ще модуль камери, також не працюватиме як ви розумієте . Такий БО iPhone 12 вже особливо не продаси, тому, це велика проблема для недобросовісних продавців, але для кінцевого покупця, який хоче купити б\у iPhone 12 на Авито, для нього Apple дає певну перевагу в тому, що його не обдурять.

З недоліків обмеження на ремонт можна виділити відсутність якісного сервісу по ремонту iPhone в вашому місті. Найголовніший недолік, якщо ви живете в віддалених регіонах, де немає офіційного сервісу Apple, або відсутність нормального сервісу і в разі поломки, у вас не вийде швидко відремонтувати iPhone. У сучасному ритмі життя, швидкість ремонту смартфона це дуже важливо. Ми звикли щоб iphone був під рукою, він був в робочому стані, дзвінки, месенджери, та все це дуже важливо! Якщо немає хорошого сервісу по ремонту, вам потрібно буде відправити iPhone на ремонт в інше місто, а там порядок черги на ремонт, це все вимагає очікування і як показує практика, на це може піти не один тиждень. Як ви розумієте, найголовніший недолік, якщо ви живете у віддаленому місті і ваш місцевий сервіс не зможе швидко і якісно отремантіровать телефон через цих обмежень.

У нашому сервісному розділі ви знайдете інструкції по ремонту всіх моделей айфонів. Крім того, не забудьте зайти на наш YouTube канал, поспілкуватися з нами в Instagram та FaceBook, щоб бути завжди в курсі нових подій.

Related Articles

Як відновити True Tone на iPhone

Як відновити True Tone на iPhone

Як відновити True Tone на iPhone після заміни екрану за допомогою програматора iCopy

Related Products

Антистатичні пінцети

Антистатичні пінцети

Набір антистатичних пінцетів для ремонту і обслуговування електронної техніки. Незамінна річ при роб..

149

Набір викруток How-Fixit

Набір викруток How-Fixit

Що входить в набір викруток: 1. Алюмінієвий кейс - 1шт. 2. Ручка-викрутка - 1шт. 3. Змінні насадк..

399

Opener

Opener

Допоміжний інструмент для розбирання електронних пристроїв і не тільки! Opener - інструмент який об..

125

Магнітний килимок

Магнітний килимок

Теперь вы можете перестать беспокоиться о том, как бы запомнить порядок открученных винтов, и сосред..

158

Tags iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max