Як розібрати ноутбук

Покрокові відео і фото інструкції по ремонту та обслуговуванню ноутбуків.

Інструкції по ноутбукам, що входить: як розібрати ноутбук в домашніх умовах, для чищення системи охолодження або заміни комплектуючих. Наші покрокові керівництва допоможуть вам самостійно почистити ноутбук від пилу, замінити термопасту та зібрати назад, що збереже ваш час і гроші. Відео інструкції містять загальні етапи процесу розбирання для запобігання типових помилок і полегшення процесу.

Інструкції з розбирання та обслуговування ноутбуків

Виберіть виробника вашого ноутбука


За нашими інструкціями ви зможете виконати:

  • Розбирання та чистка вентилятора ноутбука - допоможе запобігти перегріву системи охолодження, це вважається найпоширенішою проблемою яка призводить до серйозних поломок материнської плати.
  • Заміна термопасти в ноутбуці - рекомендується міняти термопасту один раз в рік, це дозволяє знизити температуру процесора і за рахунок цього, підвищити швидкість роботи.
  • Заміна клавіатури ноутбука - одна з найпоширеніших поломок ноутбука через попадання рідини.
  • Заміна екрану ноутбука - дисплей одна з найбільш тендітних елементів ноутбука і при поломці відновити рідкокристалічний дисплей неможливо, вихід один - заміна.
  • Заміна жорсткого диска - HDD в ноутбуці це сама крехка деталь, навіть при не сильному падінні виходить з ладу. Ремонт у багатьох випадках дуже витратний, а замінити не складає труднощів. Так само за інструкцією можна замінити старий і повільний жорсткий диск на новий і швидкий SSD накопичувач.
  • Заміна або додавання оперативної пам'яті в ноутбук - один з найпоширеніших способів додати продуктивність ноутбука, на рівні з установкою SSD накопичувача.
  • Заміна батареї в ноутбуці - якщо у вашому ноутбуці батарея знаходиться в корпусі і немає можливості швидкої заміни, за нашими поетапні інструкції ви зможете поміняти акумулятор в ноутбуці.
  • Збірка ноутбука - зворотна зборка після виконаних завдань, є вирішальним фактором який відлякує багатьох перед розбиранням. Для кожної інструкції по розбору ноутбука, присутній зворотна збірка, яка допоможе зібрати ноутбук в початковий стан.


Відповіді на типові запитання по обслуговуванню ноутбуків


Чи можна самому почистити ноутбук або краще віднести в сервісний центр

Насправді самостійно почистити ноутбук може кожен. Для тих, хто раніше цим не займався може здатися чимось дуже складним, але, якщо робити все не в поспіху і усвідомлюючи, що і навіщо робиться - страшного нічого не станеться. У будь-якому випадку у цих двох варіантів є свої переваги і недоліки. Самостійна чистка ноутбука безкоштовна, дозволяє контролювати весь процес, економить час, але при цьому потрібні інструменти і витратний матеріал у вигляді термопасти, а також завжди є ризики, пов'язані з браком досвіду або акуратності. Частка ж в сервісі з іншого боку проводиться компетентними людьми з достатнім досвідом (принаймні так повинно бути), недоліки ж не закінчуються на вартості чистки ноутбука, варто також враховувати ризики, пов'язані з некомпетентністю, недобросовісністю майстрів і займає це більше часу.

Як часто потрібно чистити ноутбук

Найпростіша відповідь - так часто як того вимагає система охолодження. Якщо бути точним, то чистка потрібна, коли ефективності виведення надлишків тепла падає. Саме тоді чистка вентилятора ноутбука матиме відчутний ефект. Щоб ще простіше було це контролювати можете зробити так: у почищені від пилу ноутбуці в момент навантаження, коли система охолодження працює інтенсивно, докласти руку до місця видування з корпусу і приблизно запам'ятати силу видування повітря, ну а далі використовуйте це як еталон - якщо Ви відчуваєте , що ноутбук розігрівся і вентилятор працює на повну, а видув відчувається дуже слабким - значить момент чистки і настав.

Чи потрібно міняти термопасту при чищенні ноутбука від пилу

Загалом можна виділити два випадки, коли заміна термопасти обов'язкова:

  1. При чищенні знімалася система охолодження (термотрубка), у багатьох моделях необхідно зняти повністю систему охолодження щоб почистити вентилятор і радіатор від пилу. В такому випадку міняти обов'язково просто тому що, якщо термопаста втратила свою первісну в'язкість - назад вона вже нормально не ляже, тобто не заповнить простір між кристалом чіпа і пластиною системи охолодження, отже, надлишки тепла будуть менш ефективно передаватися в систему охолодження.
  2. Легко охарактеризувати простими симптомами: ноутбук відчутно нагрівається (прямо рукою на корпусі відчувається), система охолодження дує на повну, видув повітря сильний, але видувається повітря ледве тепле. Схожі симптоми можуть мати місце і при виході з ладу самої термотрубкі системи охолодження, але це не виключає можливість висохлої термопасти.

Не змінювати термопасту дозволяється тільки в тих випадках, коли в вашому ноутбуці вентилятор можна зняти, не знімаючи термотрубкі і у вас немає термопасти під рукою, в такому випадку просто щіткою почистіть радіатор від пилу.

Яка термопаста найкраща для ноутбука

Термопаста для процесора і способи її нанесення, тема настільки заїжджена, що тільки лінивий штовхав цю тему. Але якщо говорити просто і без зайвої води - під поганой я маю на увазі улюблену «поганими сервісниками» КПТ-8 наприклад, або купу ноунеймов з аліекспресс (хоча це швидше лотерея). А серед гідних варіантів різниця вже не така велика, наприклад: Noctua NT-H1, Arctic MX-4, GD900 (незважаючи на ціну), HY810 (не дивлячись на ущербність інших в серії). Ну а далі кожен сам може подивитися яка термопаста відгуки які має, судячи з тестів. Термопаста для відеокарти - теж саме, що і для процесора, не має ніяких додаткових нюансів.

Як наносити термопасту на процесор

Найнадійніший спосіб - наносити невеликими краплями, далі ці краплі вручну розмазувати тонким рівним шаром по поверхні чипа (але будь ласка не треба це робити викруткою або іншим металевим інструментом, тільки пластиковим). І основні принципи про те, як правильно наносити термопасту і скільки наносити термопасти можна визначити так:

  1. Термопаста повинна заповнити весь вільний простір між поверхнею кристала чипа і термопластини системи охолодження.
  2. Термопасти має бути достатньо для заповнення цього простору.
  3. Надлишок термопасти в ноутбуці при фіксації системи охолодження видавлюється за межі площі кристала чипа.

Чи можна замінити процесор в ноутбуці на більш потужний

З урахуванням сучасних реалій - це велика рідкість, коли в ноутбуці використовується сокет і процесор може бути знімний. Трохи раніше, кілька років тому, процесори в ноутбуках були знімними, і тоді апгрейд в рамках роз'єму і версії чіпсета був допустимо. Зараз же все мобільні процесори распаиваются на материнській платі, і заміна їх якщо і можлива, то не доцільно. Ну а з відеокартами в ноутбуках, так справа йде вже досить давно, і можливості замінити відеокарту в ноутбуці практично немає, тільки в деяких ігрових серіях типу Asus Rog або Alienware.

Як збільшити швидкість ноутбука

Універсальні відповідь проста - поліпшивши найбільш слабкий вузол системи, якщо таке поліпшення звичайно можливо. Найчастіше допоможе установка SSD на місце базового жорсткого диска, так як останній в більшості випадків не встигає за швидкістю роботи процесора (завантаження системи, програм), і не працює це правило хіба що з дійсно слабкими процесорами, найчастіше це процесори сімейства Intel Celeron, Pentium, AMD A4, A6.

Так само може бути ефективним збільшення оперативної пам'яті. Чи допоможе установка найпростіше простеживши середній рівень заповнення Вашого обсягу в моніторі ресурсів диспетчера задач, якщо середнє завантаження на око близько 80% - швидше за все після додавання оперативної пам'яті, ноутбуком стане набагато приємніше користуватися. Але тут теж є важливий нюанс - далеко не в кожному ноутбуці є можливість додати оперативну пам'ять, що особливо сильно стосується бюджетних серій, де іноді слоти під пам'ять відсутні зовсім.

Чи варто ремонтувати ноутбук своїми руками

Важко на це питання відповісти однозначно. З одного боку, недостатньо досвіду - якщо ноутбук раніше своїми руками розбирати не доводилося - здається, що пристрій це дуже складна річь. З іншого боку більшість людей, іменованих сьогодні «сервісниками» самим своїм існуванням є найкращою мотивацією до того, щоб самому навчитися проводити нехай хочаб елементарний ремонт. Причина насправді проста - в більшості випадків в сервісі працюють криворукі самоучки, зацікавлені не стільки в ремонті, скільки в тому, якби зробити швидше і заробити грошей. Такі звістно не всі, є також майстри які люблять свою роботу і вміють її робити, але на жаль, зараз їх меншість. Це власне головна причина чому самостійний ремонт має місце бути. Інші переваги: отриманий досвід, заощаджені гроші, час і нерви.

Що стосується самого ремонту - він частіше простий ніж складний: самому замінити батарею, акумулятор, гніздо живлення, жорсткий диск або навіть матрицю - не складно. Ну а якщо ремонт складний, невідомо що зламалося наприклад, то сам факт виникнення такого питання говорить про те, що пройдеться ризикувати і шукати нормальний сервісний центр.


Останні розібрані ноутбуки


Як розібрати ноутбук Asus Zenbook 15 UX534FT

Як розібрати ноутбук Asus Zenbook 15 UX534FT

Відео інструкції з розбирання, ремонту, апгрейду ноутбука Asus Zenbook 15 UX534FT:

  • Розбирання та чистка ноутбука
  • заміна термопасти
  • Установка M2 SSD накопичувача
  • заміна акумулятора

Як розібрати ноутбук MSI GP72m Apache Pro

Як розібрати ноутбук MSI GP72m Apache Pro

Відео інструкції з розбирання серії ноутбуків MSI GE72m 7REX Apache Pro:

  • Розборка та чистка ноутбука
  • Заміна термопасти
  • Установка M2 SSD накопичувача
  • Як додати оперативну пам'ять
  • Заміна жорсткого диска або установка SSD накопичувача
  • Заміна акумулятора
  • Сброс налаштувань BIOS (заміна батарейки биос)

Як розібрати ноутбук Asus X570

Як розібрати ноутбук Asus X570

Інструкції з розбирання та ремонту ноутбука Asus X570, X570U, X570UD, X570ZD

  • Як розібрати ноутбук, почистити від пилу і замінити термопасту
  • Як замінити акумулятор в ноутбуці
  • Як встановити M.2 SSD накопичувач
  • Як додати оперативну пам'ять DDR4
  • Заміна жорсткого диска або установка нового
  • Технічний огляд ноутбука Asus X570

Як розібрати ноутбук Asus ROG Strix GL502

Як розібрати ноутбук Asus ROG Strix GL502

Апгрейд оперативної пам'яті

Апгрейд або заміна M.2 SSD

Заміна жорсткого диска

Як розібрати ноутбук Asus ROG GL552

Як розібрати ноутбук Asus ROG GL552


Апгрейд оперативної пам'яті

Заміна жорсткого диска

Апгрейд або заміна M.2 SSD

Як розібрати ноутбук ASUS ROG G771

Як розібрати ноутбук ASUS ROG G771

Апгрейд оперативної пам'яті

Апгрейд або заміна M.2 SSD

Заміна жорсткого диска

Розборка Xiaomi Mi Gaming Laptop

Розборка Xiaomi Mi Gaming Laptop

Покрокова інструкція з розбирання ноутбука Xiaomi Mi Gaming

  • Апгрейд оперативної пам'яті
  • заміна батареї
  • Апгрейд M.2 SSD

Як розібрати ноутбук Asus ROG Strix GL702

Як розібрати ноутбук Asus ROG Strix GL702

Покрокова інструкція з розбирання ноутбука Asus ROG Strix GL702

  • Апгрейд оперативної пам'яті
  • Апгрейд або заміна M.2 SSD
  • Заміна батареї
  • Заміна жорсткого диска
  • Як замінити термопасту
  • Сброс налаштувань биос

Розборка Dell G3 3579

Розборка Dell G3 3579

Покрокова інструкція з розбирання ноутбука Dell G3 3579

  • Апгрейд оперативної пам'яті
  • Апгрейд m.2 SSD
  • Заміна батареї
  • Заміна жорсткого диска
  • Як замінити термопасту
  • Заміна WiFi карти
  • Скидання налаштувань биос

Розбирання ноутбука Dell G5 5587

Розбирання ноутбука Dell G5 5587

Що ми робимо в цьому покроковому керівництві:

  • усуваємо перегрів в ноутбуці
  • заміна термопасти в ноутбуці
  • апгрейд або заміна жорсткого диска
  • апгрейд m.2 SSD накопичувача
  • апгрейд оперативної пам'яті
  • заміна батареї в ноутбуці

Показано з 1 по 10 із 401 (всього 41 сторінок)