Краща термопаста


Якщо ви читаєте цю статтю, значить настав час купити відповідну термопасту для вашого ноутбука або ПК. Вибір досить великий, є з чого вибрати, але як зрозуміти яка з усіх проданих найкраща термопаста. З давніх-давен існує думка "якщо дорого - значить якісно" і можна вибрати дорогу термопасту якогось відомого бренду як "Zalman", але чи правильно це буде? Тому ми вирішили провести тести одних з найпопулярніших термопаст, при цьому взяли на тести пасти з різних цінових категорій.

Для тестів ми взяли наступні термопасти: Noctua NT-H1, Arctic MX-4, GD900, Zalman ZM-STG2, HY810, HY880, HY510, HY710, HY610 (були виключені КПТ-8 і КПТ-19 - ці термопасти показали найгірші результати )

HP EliteBook 2570p був обраний як "піддослідний кролик" з процесором Intel Core i7-3520M (CPU TPD - 35Watt)


Термопаста наносилася тонким і рівним шаром по всій поверхні кристала процесора.

Умови проведення тестів термопасти для всіх кандидатів були однакові, літній день, кімнатна температура близько + 32 °c

Тест проводився в програмі AIDA64, в режимі "Stress Test", тривалістю 10 хвилин.

Підсумки тестів термопасти


Noctua NT-H1 найкраща термопаста за підсумками тестування, але як ви помітили за графіком вище, різниця від всім відомого Arctic MX4 була всього на 1 ° c, так само на рівні MX4 виявилися термопасти GD900 і HY810. Підсумки звичайно ж здивували, на той момент я нічого не чув про термопасту GD900 яка показала одні з кращих результатів, при невеликому відсотку її вартості за 1 грам - 51 цент. Ще більше здивувала термопаста Zalman ZM-STG2 яка за вартістю така ж як Noctua NT-H1, при цьому різниця в 4 ° c. Як згадувалося раніше, термопасти КПТ-8 і КПТ-19 показали результати тестів нижче ніж HY610.

Висновок

Підводячи підсумки я хочу виділити дві термопасти: Noctua NT-H1 і GD900.

Краща термопаста для процесора Noctua NT-H1 - явний лідер серед усіх, якість термопасти на хорошому рівні, навіть на етапі нанесення пасти на процесор, відчувається її щільність, не розтікається. Ціна термопасти Noctua NT-H1 на Amazon.com в середньому становить 6 $ за тюбик об'ємом 1.4 мл. Якщо я захочу розігнати процесор або ядро ​​відеокарти, я звичайно ж буду використовувати Noctua NT-H1, тому що при розгонах важливий кожен градус.

Краща термопаста для ноутбука GD900 - показала гідні результати при своїй ціні в 0.50 $ за 1 грам на AliEXpress. Китайські виробники часом дуже радують такими продуктами як GD900, тому що цю термопасту можна сміливо використовувати навіть на потужних стаціонарних системах. Якщо ви займаєтеся сервісним обслуговуванням і вам доводиться збирати багато систем, то використовувати GD900 в великих обсягах буде не затратно, в порівнянні з тією ж Arctic MX-4 при її вартості в 7 $ на AliExpress.

Що стосується таких термопаст як КПТ-8 і КПТ-19 - раджу їх не використовувати взагалі, навіть якщо це слабкий процесор. Якість цих паст дуже низька і засихають вони досить швидко. Тим більше з появою GD900 є прекрасний привід обзавестися зайвим тюбиком гарної термопасти за 1$

Related Articles

Вперше приступаючи до ремонту ноутбука

Вперше приступаючи до ремонту ноутбука

Все що потрібно знати вперше приступаючи до ремонту ноутбука. Як розібрати і зібрати ноутбук не зашкодивши і нічого не зіпсувавши. Ми розкриваємо основні запобіжні заходи при розбиранні.

Все що потрібно знати про оперативну пам'ять для ноутбука

Все що потрібно знати про оперативну пам'ять для ноутбука

Відповідаємо на найпопулярні питання щодо оперативної пам'яті. Допоможемо розібратися в типах пам'яті DDR3, DDR3L, DDR4 та як їх відрізняти.

Перенесення системи на SSD

Перенесення системи на SSD

Як на ноутбуці перенести Windows на SSD. Розглянемо 3 безкоштовні програми для перенесення системи з hdd на ssd

Що потрібно знати при покупці бу ноутбука

Що потрібно знати при покупці бу ноутбука

Детальне керівництво перевірки і тестів при покупці бу ноутбука. Корисні програми і наші поради що необхідно запитати у продавця.

Tags стаття, термопаста, Noctua, GD900, Zalman, Arctic