Перенесення системи на SSD

Існує багато інструкцій як перенести windows на ssd, але всі вони відносяться до стаціонарних ПК і процес перенесення операційної системи на ноутбуці технічно відрізняється через архітектури самого ноутбука. Якщо на стаціонарному ПК ви зможете просто підключити новий SSD накопичувач до будь-якого SATA порту, то на ноутбуці вам знадобиться одне з двох пристроїв - Optibay Caddy за допомогою якого можна встановити другий HDD в ноутбук. Або спеціальний перехідник - Sata to USB, за допомогою якого можна підключити будь-який SATA носій через USB порт.

У першому випадку, цілком логічно разом з новеньким SSD прикупити optibay, щоб на місце DVD приводу встановити замінний жорсткий диск. Якщо ви користуєтеся оптичним приводом і він іноді вам потрібен, можна докупити перехідник за допомогою якого ви підключите оптичний привід через USB порт. І таким чином, за допомогою optibay ви встановили два жорсткі диски в ноутбук і тепер зможете зробити клонування дисків. Але, що робити якщо у вас ультрабук в якому немає оптичного приводу або вам не потрібен другий жорсткий диск - в такому випадку вам потрібен перехідник SATA to USB.

Моя основна мета - використовувати безкоштовні програми для перенесення windows на ssd, або пробні версії, які дозволяють зробити клонування без необхідності покупки повної версії програми. Вам не потрібно буде шукати якісь зламані версії програм, які можуть завдати шкоди вашому комп'ютеру.

Як перенести windows на ssd

З підключенням другого накопичувача ми розібралися, тепер давайте перейдемо до самого переносу windows з hdd на ssd.

Розберемо 3 безкоштовні програми для перенесення системи на SSD: Acronis TrueImage, EaseUS Todo Beckup, Samsung Data Migration.

Для роботи з програмами Acronis TrueImage і EaseUS Todo Beckup не має ніякого значення якого виробника або модель вашого SSD диска, а також без різниці з якого жорсткого диска буде проводиться клонування операційної системи windows або Linux. Головне, щоб збігався обсяг даних переносимо з hdd на ssd, тобто, якщо ваш «диск C» займає близько 180Gb вільного простору, а новий SSD диск всього об'ємом на 120Gb, тоді вам потрібно буде перенести або видалити зайві файли до обсягу в 110Gb, тому що для нормально роботи системі потрібно ще мінімум 10Gb вільного простору на «диску C». Процес клонування аналогічний для будь-якої системи Windows 7/8 / 8.1 / 10 і будь-якого дистрибутива Linux.

Перенесення windows на SSD за допомогою Acronis True Image

Переходимо на сайт acronis.com і викачуємо пробну версію програми Acronis True Image

Встановлюємо саму Acronis TrueImage на ваш ноутбук і запускаємо програму. У розділі «інструменти» присутня функція клонування диска, але в пробної версії програми вона не доступна, тому будемо робити клонування шляхом створення резервної копії системи.

Переходимо в розділ «Створення резервної копії» і вибираємо джерело резервного копіювання, попередньо можете задати ім'я вашої копії.


На цьому етапі можна вибрати весь комп'ютер з усіма дисками або вибірково, саме ті диски і розділи що містять операційну систему.


Вибравши «диски і розділи» виберіть розділи які, ви хочете перенести на ваш новий ssd диск. У моєму випадку «диск D» не потрібен на новому SSD, тому я прибираю позначку і залишаю розділи тільки з Windows. Тиснемо на ОК.


Тепер вибираємо місце куди буде проводиться запис резервної копії. Тиснемо на «Обзор» і задаємо місце для розташування резервної копії.


Рекомендується зберігати образ резервної копії на диск D, але, якщо у вашому випадку немає можливості зберегти на диск D, можна зберегти на диск C, при цьому відновлена ​​копія на новому SSD диску не буде містити самого образу резервної копії.


Вибравши розділ, тиснемо на «Створити копію» і чекаємо завершення процесу, для цього знадобиться від 10 хвилин в залежності обсягу ваших даних.


Тепер, коли створена копія ваших дисків, почнемо їх переносити на SSD накопичувач. Переходимо на вкладку «відновлення» і тиснемо на «відновити диски».


Буде надано вибір дисків або розділів. Можна вибрати якісь конкретні розділи для відновлення або перейти на вибір дисків і зробити відновлення всього диска.


На моєму ноутбуці встановлена Windows 8 з розділами відновлення, які також хочу перенести на SSD, тому виберу відновлення всього диска з усіма розділами що в нього входять. У сусідньому вікні виберіть ваш SSD на який буде проводиться перенесення системи. На завершення тиснемо на «Відновити». Можете вибрати функцію виключення комп'ютера після завершення відновлення.


Як ви можете помітити, розділи відновлення були скопійовані «один-в-один», розділ з Windows на SSD накопичувачі став більше, тому як вільний простір перерозподілився на диск з операційною системою.


Після успішного завершення відновлення, можете встановити SSD на місце старого жорсткого диска і включити ноутбук. Якщо з якихось причин Windows не вантажиться з SSD диска, зайдіть в bios і встановіть ваш новий SSD як основний пристрій для завантаження операційної системи.


Перенесення windows з HDD на SSD за допомогою програми EaseUS Todo Beckup

Переходимо на сайт easeus.com і качаємо програму Todo Backup Free. У спливающем вікні вкажіть будь-який email і в наступному вікні скачайте безкоштовну версію програми. Встановіть програму на ваш ноутбук. В першому спливаючому вікні яке запитує активацію, натисніть на кнопку «Later».

Програма в безкоштовному режимі надає два способи клонування ваших даних "Clone" і "System Clone".


У режимі "Clone" - можна клонувати тільки весь жорсткий диск, без можливості вибрати якийсь окремий розділ диска. Такий підхід може бути не зручний, якщо на вашому HDD є «диск D» який не потрібно переносити на новий SSD диск.


У розділі "System Clone" можна зробити клонування розділів з операційною системою. Програма сама вибере розділ з Windows і всіма додатковими розділами для її роботи, вам необхідно лише вказати цільової SSD диск на який буде відбуватися перенос системи.Перенесення windows на SSD за допомогою безкоштовної програми Samsung Data Migration

Звертаю вашу увагу що програма Samsung Data Migration буде працювати тільки в тому випадку, якщо перенесення системи буде проводитися на SSD диск виробника Samsung.

Переходимо на сайт де можна скачати програму Samsung Data Migration і в випадаючому меню під написом "DATA MIGRATION" викачуємо саму програму Data Migration Software.

Трохи нижче можна скачати детальну інструкцію як користуватися цією програмою. У керівництві описані всі етапи клонування і підтримувані SSD носії. Програма працює під будь операційною системою і виробляє перенесення Windows XP SP2, Windows 7, Windows 8 / 8.1, Windows 10 з будь-розрядністю 32bit або 64bit.

Програма Samsung Data Migration повністю безкоштовна і дуже легка у використанні. При запуску, програма сама підбирає вихідний диск з операційною системою і кінцевий SSD диск на який буде проводитися перенесення windows. Можна з легкістю додавати або видаляти додаткові розділи з вихідного диска, а також на льоту змінювати їх новий розмір на SSD диску.


Ще є дуже корисна функція розширеного клонування - якщо розмір вихідного диска більше розміру вашого нового SSD. В такому випадку програма пропонує виключити вибрані вами файли, які не помістяться на новий накопичувач і після перенесення системи на SSD, програма запропонує скопіювати ці файли на інший носій.


У подальшому розбиранні даної програми сенсу не бачу, тому як в інструкції що додається, дуже ретельно розписаний кожен крок.

Related Articles

Вперше приступаючи до ремонту ноутбука

Вперше приступаючи до ремонту ноутбука

Все що потрібно знати вперше приступаючи до ремонту ноутбука. Як розібрати і зібрати ноутбук не зашкодивши і нічого не зіпсувавши. Ми розкриваємо основні запобіжні заходи при розбиранні.

Вибираємо кращу термопасту для ноутбука

Вибираємо кращу термопасту для ноутбука

Дізнайтеся яка краща термопаста для ноутбука і комп'ютерного процесора, проводимо тест порівнюючи з термопастою Noctua NT-H1, Arctic MX-4, GD900, HY810, HY880, Zalman ZM-STG2, HY510, HY710, HY610.

Все що потрібно знати про оперативну пам'ять для ноутбука

Все що потрібно знати про оперативну пам'ять для ноутбука

Відповідаємо на найпопулярні питання щодо оперативної пам'яті. Допоможемо розібратися в типах пам'яті DDR3, DDR3L, DDR4 та як їх відрізняти.

Що потрібно знати при покупці бу ноутбука

Що потрібно знати при покупці бу ноутбука

Детальне керівництво перевірки і тестів при покупці бу ноутбука. Корисні програми і наші поради що необхідно запитати у продавця.

Related Products

DVD Optibay Caddy 12.7 SATA

DVD Optibay Caddy 12.7 SATA

Висота корпусу: 12.7 мм Тип інтерфейсу: SATA Виготовлений з матеріалу: метал і пластмаса Сфера за..

153

DVD Optibay Caddy 9.5 mm SATA

DVD Optibay Caddy 9.5 mm SATA

Висота корпусу: 9.5 мм Тип інтерфейсу: SATA Виготовлений з матеріалу: метал і пластмаса Сфера зас..

155

Tags Стаття