iPhone 11 Pro огляд камери

У першій частині огляду ми розглянемо характеристики модуля камери iPhone 11 Pro, а також порівняємо їх з iPhone XS. У другій частині огляду наведемо приклад фото і відео, зроблені на 11 Pro в різних режимах і природно проведемо паралель порівнявши з торішнім iPhone.


З кожним роком камери, в тому числі і iPhone, стають все більш потужними завдяки апаратним змін і супутньої обробці програмного забезпечення. Поетапне поліпшення апаратного забезпечення надає нові цікаві функції, але справжнє диво все більше і більше полягає в програмному забезпеченні, а не в самих камерах. Далі ми розглянемо роботу, яка проробляється для перетворення простих необроблених даних датчика в хороші зображення. Серія з iPhone 11 можуть робити мультісекундние тривалі витримки, змішуючи десятки кадрів в темряві. Він буде аналізувати окремі частини зображення семантично і відображати їх по-різному, щоб максимізувати деталізацію.

Порівняння характеристик iPhone 11 Pro проти iPhone XS

Характеристики, які ви так довго чекали. Зміни на тлі торішнього iPhone XS досить сміливі.А ось порівняння системи TrueDepth зі змінами, виділеними жирним шрифтом.


Що нового в модулі камери

Ультра ширококутний об'єктив і сенсор.

Фотографія визначає «надширокого» як більш широке, ніж еквівалентна фокусна відстань 15 мм. Що це позначає? Це означає те, що це дуже широко; він може захоплювати вдвічі більше поля зору, ніж звичайний ширококутний об'єктив iPhone XS, який вже став трохи ширше в минулому році в порівнянні з iPhone X.

13 мм дуже порівняно з існуючим типом камери: екшн-камерою і, зокрема, GoPro. Камери GoPro, в залежності від їх режиму, досить близькі до 14 мм.


Це знімок, зроблений 16-мм об'єктивом на повнокадровому датчику. Поле зору iPhone 11 Pro буде ще ширше.


Скрізь нові лінзи та чутливі датчики

Найпомітніше зміна в iPhone 11 - значно виріс максимальний рівень ISO датчиків. Максимальна чутливість ISO широкої камери становить 33% і телефото 42%!

ISO - це число, яке використовується для опису чутливості камери до світла. Більш високий максимальний ISO просто означає, що датчик може зробити себе ще більш чутливим до світла в темряві.

Хороші новини для любителів телеоб'єктивів: з'єднайте це з новою діафрагмою телеоб'єктива f / 2.0, і у вас буде набагато більше світла, що не дозволить додатком «Камера» постійно вибирати широкоугольное зображення поверх темного, мутного телеоб'єктива в змішаному освітленні.


Телеоб'єктив Bokeh-tastic f/2

Ми очікуємо побачити дійсно хорошу природну глибину різкості від нової, більш швидкої діафрагми f / 2.0 на телеоб'єктивів. Ця швидша діафрагма в поєднанні з більш високою чутливістю до світла повинна забезпечувати більш приємний портретний режим і регулярні параметра телефото кадри.


Тривалий час витримки

Було великою новиною побачити, що в минулому році ширококутний датчик iPhone XS збільшився до повної секунди експозиції. В цьому році ця телеоб'ектівная здатність і новий надширококутний датчик дають цю 1-секундну можливість захоплення. Незважаючи на те, що нічний режим не працює з ультраширокий камерою, він, дозволяє використовувати другу довгу експозицію, якщо у вас є штатив.


Мінімальний час впливу

Ширококутова камера тепер може знімати зображення з частотою до 1/12000 секунди. Це в шість з половиною разів швидше, ніж iPhone XS. Ми ще практично не знаємо, що це означає, але це дуже маленький шматочок секунди.


Зміни в TrueDepth

У фронтальній камері ми бачимо трохи ширший об'єктив 24 мм в порівнянні 30 мм на iPhone XS і більш високий дозвіл до 12 мегапікселів. Це абсолютно новий датчик за об'єктивом, що дозволяє створювати «Селфі», які вимагають, щоб датчик міг захоплювати відео з високим FPS. Він також має новий і більш високий максимальний ISO на 28% вище, ніж в минулому році.

Що стосується нового діапазону 24 мм: за замовчуванням додаток «Камера» обрізає його до очікуваного діапазону 30 мм, поки ви не повернете його на режим пейзажу або не перемикаючись новий, більш широкий вид. Швидше за все, додаткові кілька мм фокусної відстані сприятимуть більш широкому куту для розблокування ідентифікації особи.


Ультраширокий об'єктив

iPhone 11 і iPhone 11 Pro отримують новий «ультра ширококутний» об'єктив, який Apple називає 13 мм. На практиці він забезпечує те, що ви очікуєте від об'єктива з шириною 13 мм на полнокадровой дзеркальній камері - дуже широкий. Навіть з корекцією краю це має природний і очікуваний ефект від витягування близьких об'єктів і створення деяких динамічних зображень. На відстані, він надає варіанти для перспектив і панорамних зображень, які не були доступні раніше. Він робить чудеса для групових знімків і сімейних фотографій, особливо у важкодоступних місцях, де ви притулені до стіни.


У моєму тестуванні широкого кута, він показав себе дуже добре, особливо в яскравих умовах. Це дозволило зробити чудові знімки крупним планом, ширококутні портрети, підкреслювали динамізм і перспективи, які дійсно відкривали можливості для зйомки, яких раніше не було на iPhone.


Загалом, портретний режим значно поліпшив розпізнавання країв, краще справляючись з тонкими волоссям, окулярами і складними фоновими візерунками - зазвичай це ахіллесова п'ята в портретному режимі.

Одна цікава деталь тут полягає в тому, що при зйомці з 1-кратним або 2-кратним ефектом iPhone змішує зображення в реальному часі з ширококутними об'єктивами безпосередньо в видошукачі. Вони не просто показують вам ширину з мітками обрізки, вони передають фактичні потоки від датчика, щоб ви отримали точне уявлення про те, як може виглядати зображення, і в той же час дозволяють побачити, що у вас є інші варіанти за межами рамка. Це інженерна версія трюку в видошукачі камери.

Ультрашироку камеру не можна використовувати в нічному режимі, тому що її сенсор не має 100% пікселів фокусування і, звичайно, OIS. В результаті ширококутні нічні знімки повинні бути дуже стійкими з використанням штатива, інакше вийдуть м'які зображення.

Ультраширокий об'єктив для обох телефонів чудовий. Це чудове доповнення, і я думаю, що люди отримають масу користі від нього на iPhone 11. Якби їм довелося додати один, я думаю, що додавання ultra-wide було б найкращим варіантом, тому що групові знімки людей, ймовірно, набагато більше поширені , ніж пейзаж фотографи.


Відео зйомка iPhone 11 Pro проти iPhone XS

Надширокий об'єктив також відмінно підходить для відео зйомок.


Як ви можете помітити з відео вище, в порівнянні з iPhone XS ми отримуємо набагато більше в охопленні картинки і менше голови людини, що сидить перед вами. Те ж саме можна сказати і про автомобілі, де під час їзди, знімаючи на XS, в кадрі більше переважає вітрове скло. Знаю, що це дуже конкретні приклади, але це може гарне уявлення про те, як подібні сценарії можуть розгортатися в приміщенні або в інших тісних місцях.


Покращення HDR і портретних знімків

Neural Engine працює з усіма HDR-зображеннями, які надходять з камер в iPhone, щоб тонувати карту і об'єднувати дані зображень з різних фізичних датчиків для створення фотографії. Він може використовувати пікселі однієї камери для виділення деталей, а пікселі інший - для країв кадру.

На даний момент ми можемо побачити додаткову роботу, яку Neural Engine вносить в семантичну візуалізацію. Цей процес передбачає, що ваш iPhone виконує розпізнавання осіб в об'єкті портрета, ізолює обличчя і шкіру від іншої частини кадру і застосовує до нього інший спосіб обробки HDR, ніж до іншої частини зображення. Інша частина зображення отримує власну обробку HDR, потім ці два зображення знову об'єднуються.

В результаті, на iPhone 11 і iPhone 11 Pro виходять портрети, які виглядають ще краще. Особи не мають штучного плоского вигляду, який іноді виходить на iPhone XS - результат процесу HDR, який використовується для відкриття тіней і нормалізації контрасту зображення.


Подивіться на ці два портрета, зняті одночасно в однакових умовах. IPhone 11 Pro набагато успішніше розпізнає підсвічування і коригує її по обличчю і голові. В результаті краще контраст і колір. І це не був поодинокий досвід, я знімав багато портретів пліч-о-пліч, і iPhone 11 Pro був краще кожен раз - з особливо широкими полями, якщо об'єкт був з підсвічуванням, що дуже часто зустрічається в портретній зйомці.


Ось ще одна пара фото iPhone 11 проти iPhone XS, відмінності тут більш тонкі, подивіться на колірний баланс між ними. Тон шкіри тепліший, більш оливковий і (вам доведеться мені повірити) правдоподібніший в разі iPhone 11 Pro.


І так, режим High Key Mono працює, але все ще не досконалий.


Нічний режим

В iPhone 11 нарешті з'явився нічний режим. Хоча я б насправді не назвав це режимом, тому що він насправді не вимагає його включення, він просто включається автоматично, коли вважає, що може допомогти зробити фото краще в погано освітленому місці.

На технічному рівні нічний режим є результатом системи камер, яка сильно нагадує HDR. Він робить кілька речей, коли визначає, що рівні світла впали нижче певного порогу:

  1. Він вибирає змінну кількість кадрів для захоплення на основі рівня освітленості, стійкості камери відповідно до акселерометром і іншими сигналами.
  2. Потім ISP захоплює ці знімки в дужках, деякі довші, деякі більш короткі витримки.
  3. Neural Engine все ще задіяний, тому що він використовується для семантичного рендеринга в усіх зображеннях HDR в iPhone 11.
  4. Потім ISP працює над тим, щоб об'єднати ці знімки на основі переднього і заднього фону, а також того, що маскує нейронний движок.

В результаті виходить знімок, який досить добре освітлює кадри від темних до дуже темних, щоб перетворити зображення одне, що варто зберегти.


На фото вище, зліва вимкнений нічний режим, на фото праворуч - включений.

Нічний режим працює тільки в режимах зйомки 1x і 2x, оскільки тільки ті камери мають піксель-фокусування 100%, необхідні для виявлення і картування, які необхідні iPhone 11 для забезпечення реалізації ефекту.

Кілька зауважень щодо нічномго режиму:

  • Нічні зображення все ще відчуваються як нічні. Це є прямим результатом того, що Apple прийняла рішення не відкривати кожну тінь і не освітлювати кожен кут зображення, проявляючи яскраву насиченість і вирівнюючи контраст.
  • Зображення виглядають так, як ніби вони мають ту ж початкову структуру, що і ідентичні фотографії, зроблені без нічного режиму. Вони просто зрозуміліше, а предмет яскравіше.
  • iPhone 11, як і багато інших «нічні режими» в телефонах, має проблеми з рухомими об'єктами. Найкраще, якщо ніхто не рухається.
  • На штативі або іншому нерухомому об'єкті нічний режим автоматично збільшується до 10-секундної експозиції. Це дозволяє створювати відмінні ефекти нічний фотографії.

В результаті виходять природно яскраві зображення, які зберігають фантастичний рівень деталізації, але при цьому відчувають, що вони мають природний колір, пов'язаний з вихідним предметом.

Порівняння iPhone 11 проти Pixel 3 в нічному режимі

Pixel 3 був піонером в нічних режимах і до сих пір приходить на розум при оцінці нічних знімків. Вибір, який Google зробив в створенні нічних фото, більше схожий в стилі «все яскравіше».


Як можна помітити по фото вище, через однієї камери і датчика, Pixel 3 дуже сильно страждає на рівні деталізації. Ви можете побачити відмінності в кам'яних вежах. Це безперечно краще, ніж мати темне зображення, але ясно, що iPhone 11 Pro - це крок вперед. Звичайно, Pixel 4 не за горами, і я не можу дочекатися, щоб побачити, яку користь запропонує Google.

Без нічного режиму


З включеним нічним режимом


Слід зазначити, що спалах тепер на 36% яскравіше, ніж iPhone XS, що є хорошим запасом для рухомих об'єктів.


Підбиваючи підсумки

Зараз 2019 рік, і ваша камера - це більше не просто модуль, який робить знімок. Камери складають зображення з десятків експозицій, змішуючи і зіставляючи пікселі з різних кадрів, щоб ви отримали зображення, яке більш точно відповідає тому, що ми бачимо. Все це означає, що з досить скромними змінами в обладнанні (за винятком нових діапазонів ISO) iPhone 11 і 11 Pro, мабуть, забезпечують один з найбільших стрибків у якості камер в iPhone.

iPhone 11 буде продаватися дійсно добре. У нього три кращих нових лінзи, які роблять відмінні фотографії і пейзажні знімки. Він має майже всі функції програмного забезпечення як iPhone 11 Pro. Але у iPhone 11 не найкращий екран і у нього немає телеоб'єктива. Для людей, які хочуть вирішувати самі передові завдання, отримувати кращі варіанти відео і фото, якщо потрібні хороші кращі знімки в нічному режимі і більш яскравий екран, тоді тут iPhone 11 Pro.


Додаткова інформація

Вікіпедія: iPhone 11 Pro Max

За матеріалами: TechCrunch

Related Articles

Розборка і технічний огляд iPhone 11 Pro Max

Розборка і технічний огляд iPhone 11 Pro Max

Розбираємо iPhone 11 Pro Max та проводимо технічних огляд нутрощів смартфона.

iPhone 11 технічний огляд

iPhone 11 технічний огляд

Технічний огляд iPhone 11 - розбираємо телефон і дивимося що всередині, а також визначаємо ремонтопридатність смартфона.

Tags iPhone 11 Pro