Огляд ноутбука MSI PS63

Характеристики MSI PS63

Діагональ екрану: 15.6” IPS Full HD (1920 x 1080) 72% NTSC (100% sRGB)

Центральний процесор: Intel Whiskey Lake Core i7-8565U Quad Core (1.8GHz-4.6GHz, 8MB Intel Smart Cache, 15W)

Графічна відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5 (Max-Q)

Об'єм оперативної пам'яті: DDR4 2666MHz от 16Gb до 32Gb (залежить від комплектації)

Обсяг накопичувача: 512Gb або 1TB Samsung 970 EVO NVMe SSD (Seq. Read 3400MB/s, Seq. Write 2500MB/s)

Операційна система: Microsoft Windows 10 Professional



MSI - це ігрова компанія, у якої дуже багато ігрового обладнання. Вони роблять ноутбуки, комплектуючі для ПК, а також різні ігрові аксесуари для геймерів. Коли вони оголосили про випуск ноутбука для людей, які люблять із задоволенням пограти, я й не думав, що вийде щось особливе. Але в підсумку, вийшов по-справжньому гідний ноутбук.

Ноутбук MSI PS63 ще називають ноутбуком 16х16х16. Це тому, що його характеристики: 16 мл - товщина, 1600 грам - вага, а також час заявленої автономної роботи батареї - 16 годин, що здається неймовірно довгим з урахуванням його ігрових характеристик.


Почнемо з того, що якість збірки в цьому ноутбуці на порядок вище, ніж у більшості ноутбуків MSI, які мені доводилося використовувати. Всі деталі добре підігнані та оброблені за розміром.


Алюмінієві панелі щільно прилягають до корпусу ноутбука і від цього він менше прогинається. PS63 зібраний краще, ніж я очікував. Візьмемо для прикладу GS65, я тестував його раніше. Це популярний ігровий ноутбук з відмінною продуктивністю, але ось збірка була далеко не найкраща. У ноутбуці MSI PS63 вони зробили великий крок вперед.


Це все ще не моноліт, на жаль, і якщо ви спробуєте зігнути верхню кришку екрану, у вас це трохи вийде, але це не критично.

Що стосується дисплея, це IPS матриця з роздільною здатністю Full HD 1080р, з хорошою яскравістю та колірною гамою, і порівняно тонкими рамками.


Веб-камера хорошої якості, як в принципі і сам екран.

Центральний процесор ноутбука MSI PS63 реалізований за допомогою CPU з невисоким енергоспоживанням Intel i7-8565U. Також встановлена досить продуктивна відеокарта GeForce GTX 1050 Ti Max-Q.

Тест рендеринга в Premiere Pro процесора Core i7-8565U в парі з GTX 1050Ti Max-Q


Зазвичай, разом з таким процесором, виробник встановлює або стандартний графічний процесор Intel, який на ділі - сміття, або, якщо пощастить, GeForce МХ150, що вже краще, але не для ігор.

Є встановлена програма для управління процесором і графікою, а також швидкістю вентиляторів.


Під навантаженням, куллери не шумлять і немає троттлінга. В 100% завантаження системи, температура процесора і відеокарти тримається в межах 64 - 66 °C


Тести в іграх

Відеокарта в цьому ноутбуці значно краща, ніж MX150 і це ви можете помітити за результатами тестів нижче.


GeForce 1050Ti Max-Q видає дуже пристойний fps в іграх і саме тому мені так сподобався цей ноутбук. Така комбінація процесора та відеокарти - хороший підхід.

Деякі компанії продають ноутбуки з картами МХ150 по 900-1000 $, що в принципі не погано. Але є і такі компанії, які на ноутбуки з МХ150 ставлять цінник по 1500-1600 $ і це навіть не ігрові ноутбуки. На таких ноутбуках природно можна що-небудь запустити, але точно не ігри.

Якщо бути чесним, навіть цей ноутбук я б не назвав «ігровим». Якщо ти просиш за ноутбук більше 1500 доларів, але при цьому твоя відеокарта не може видавати нормальний фреймрейт в іграх, для мене такий пристрій за таку ціну не має ніякого сенсу.


Цей MSI саме такий, як повинен бути, ви отримуєте в двічі більше потужності, ніж у МХ150, вдвічі більше fps, вдвічі більше задоволення і можливостей. Я ще раз повторюся, що це гідний ноутбук з хорошими характеристиками. Але, на жаль, з ним ви не виграєте професійні змагання. А ось для звичайного користувача або гравця - любителя погратися в GTA 5 або Fortnite.

З портами теж все не погано.


Є три USB-A, один USB-C, але він не підтримує Thunderbolt 3. І на мій погляд, це найбільший недолік цього ноутбука. Є люди, які хотіли б підключити ноутбук до зовнішнього відеокарти і для такої дії, цей ноутбук відмінний кандидат, але він не підтримує Thunderbolt 3, тому для багатьох може виявитися не ідеальним.


До речі, зарядку по USB-C він теж не підтримує.

У комплекті йде зарядний блок живлення на 90Вт і це нижче порога для зарядки USB-C, порядку 99-100 Вт.


Динаміки розташовані знизу, звучать вони досить голосно, але сама якість звуку могло б бути краще.


Як на мене, то проблема в їх розташуванні, надто вже вони притиснуті до столу. Побачити їх можна, якщо зняти нижню панель.

Розбирання MSI PS63 і можливості апгрейду

Нічого складного в розбиранні ноутбука MSI PS63 немає, все досить просто, відкручуємо всі гвинтики на нижній панелі, після знімаємо кришку і отримуєте доступ до заліза ноутбука.


Тут ми бачимо можливості по розширенню оперативної пам'яті, є 2 слота під DDR4 RAM і швидше за все, максимальний обсяг оперативної пам'яті у ноутбука MSI PS63 становить 64Gb (якщо встановити дві планки пам'яті по 32gb.) Далі, бачимо два слота під накопичувачі M.2 NVMe SSD, один слот вже зайнятий накопичувачем і другий слот доступний для розширення пам'яті. Також є можливість легко зняти або замінити Wi-Fi модуль.


Найсильнішою стороною ноутбука MSI PS63 я б назвав батарею.


Виробник заявляє 16 годин автономної роботи. Я провів кілька тестів, але не отримав стільки. У мене вийшло 12,5 -13 годин і навіть цей результат дуже вражаючий. MSI вдалося цього досягти завдяки великій батареї на 80Вт/ч і процесору Intel i7-8565U, якому потрібно не дуже багато споживання.

Клавіатура і тачпад

Клавіатура теж хороша, мені завжди подобаються клавіатури MSI, до них легко і швидко звикнути, у них добре продумана і зрозуміла розкладка.


Я б навіть сказав, що клавіші трохи м'якше, ніж хотілося би. Клавіатура має синє підсвічування яка цілком приємна для ока.


Тачпад теж виявився краще, ніж я міг подумати, а також є сканер відбитків пальців, зроблений з дуже гладкого, приємного на дотик матового скла. Раніше MSI не використали таке покриття і це стало відмінним додаток до дизайну ноутбука. Також передбачили підтримку жестів Windows Precision, що дуже круто.



Мої відгуки о ноутбуці MSI PS63

Ціна за ноутбук зависока. За цю модифікацію, з відеокартою GTX 1050Тi, просять 1500 $, є модель подешевше за 1400 $. Але якби поставили ціну ще дешевше, доларів на 100-200 $, він міг би стати дуже популярним ноутбуком. Можливо, вони і скинуть трохи ціну в майбутньому. Але навіть з такою вартістю, вважаю цей ноутбук досить унікальним. Я думаю, MSI просто намагаються заробити на етапі релізу, максимум скільки зможуть.

Загалом і в цілому це відмінно збалансований ноутбук. Це тонкий та легкий пристрій, з високим часом автономної роботи від батареї, який ще й ігри непогано тягне. У ньому немає безглуздих червоних деталей або RGB підсвіток, та й виглядає він доречно. Дизайн досить нейтральний і універсальний. Якщо вам сподобався цей ноутбук, а я впевнений, що таких буде багато, пам'ятайте, головна сила MSI PS63 - це час автономної роботи від батареї. Схожі пристрої від інших компаній звичайно ж знайти можна, але зазвичай, живуть вони від батареї набагато менше. Тут же сміливо можна розраховувати на 12 годин роботи, можна просто забути вдома зарядку, поїхати на роботу і повернутися ввечері з не повністю використаною батареєю. Ось такий він MSI PS63.

Related Articles

Огляд ноутбука Dell XPS 15 - 9570

Огляд ноутбука Dell XPS 15 - 9570

Новий Dell XPS 15 модель 2018 року. Гарний, потужний, але чи варто його купувати...

Огляд ASUS ROG Zephyrus S

Огляд ASUS ROG Zephyrus S

Огляд ігрового ноутбука ASUS ROG Zephyrus S GX531GS - найтоншого і доопрацьованого у всіх параметрах ноутбука!

Огляд ноутбука MSI GS75 Stealth

Огляд ноутбука MSI GS75 Stealth

Ноутбук GS75 Stealth від MSI 2019 року з відеокартою RTX 2080 Max-Q, розбираємо та тестуємо в іграх.

Огляд ноутбука Gigabyte Aero 15 Y9

Огляд ноутбука Gigabyte Aero 15 Y9

Новий Aero 15-Y9 від Gigabyte з новою відеокартою GeForce RTX 2080 Max-Q. Як завжди розбираємо, тестуємо і робимо висновки.

Tags Огляд, MSI