Apple перешкоджає самостійно заміні батарей на iPhone

Компанія Apple почала перешкоджати сторонньому ремонту акумуляторів на телефонах iPhone XS, XS Max, а також iPhone XR

Якщо ви зайдете в розділ «Налаштування» > «Акумулятор» і далі перейдете в розділ «Стан акумулятора», при використанні оригінального акумулятора ви побачите інформацію про ємності і продуктивності. Тобто смартфон нормально визначає акумулятор і ніяких проблем немає. Але що буде якщо раптом ваш акумулятор сильно зношений, і ви вирішили замінити його на новий самостійно?

Відео


Для тестів ми взяли акумулятор від китайського виробника і встановили замість оригінального.

Включаємо айфон та переходимо в налаштування акумулятора і бачимо, що тепер айфон повідомляє нам, що не вдається перевірити справжність акумулятора Apple в Вашому iPhone, тому відомості про стан цього акумулятора недоступні.


Тепер ви не зможете подивитися інформацію про максимальної місткості та продуктивності акумулятора в вашому iPhone XS, XR і iPhone XS Max.

За фактом нова встановлена батарея буде працювати нормально і як я вже перевірив за тиждень використання телефону, встановлений мною китайський акумулятор дуже добре тримає заряд, без будь-яких проблем і точно не знижує продуктивність iPhone, але, інформацію про батареї ви вже не отримаєте.

Ще одна велика проблема, інші тести підтвердили, що навіть при заміні на іншу оригінальну батарею Apple, наприклад, зняту з іншого такого ж оригінального iPhone, на телефоні все одно буде відображатися повідомлення «не вдається перевірити справжність акумулятора».

Якщо авторизований сервіс Apple не перевірить батарею на телефоні, цей телефон ніколи не покаже стан батареї.

Але якщо капнути глибше і трохи розібрати сам акумулятор, то можна знайти на самій батареї мікроконтролер BQ27546 Texas Instruments, який надає iPhone інформацію, таку як ємність батареї, температура і скільки часу до повної розрядки.


Чіп, який використовується в нових батареях iPhone XS та XR, включає функцію аутентифікації, в якій зберігається інформація про сполученні батареї з материнською платою iPhone. Простіше кажучи, якщо батарея не має унікального ключа аутентифікації, яку запитує материнська плата iPhone, ви отримаєте повідомлення що «не вдається перевірити справжність акумулятора».

Технічно, можна витягти чіп мікроконтролера з оригінальною батареї та акуратно припаяти його в нову замінюється батарею або повністю замінити панель батареї з контролером, тим самим відновити функцію Battery Health - але ця процедура набагато більше вимагає навичок ремонту, ніж просто розібрати і замінити.

Постійні палиці в колеса ремонтників

До речі це постійна тенденція компанії Apple ускладнювати ремонт. Наприклад проблема з True Tone та автояркость після заміни дисплея на iPhone XS і XR. На щастя придумали програматори, які прошивають новий дисплей і все знову працює нормально. Сподіваюся, що і у випадку з помилкою акумулятора теж все зважитися якимось чином, за допомогою прошивки або сторонні виробники акумуляторів будуть вшивати якийсь універсальний ключ аутентифікації, який буде підходити для перевірки материнською платою айфона.

Так, на жаль, така модель поведінки ще раз доводить, що компанія Apple має намір зупинити всі ремонтні роботи, що виконуються будь-ким, крім самої Apple. І навіть мова йде не про захист Вас компанією Apple, від покупки Вами не оригінальних запчастин, мова йде про те, щоб позбавити вас будь-якого права на ремонт пристрою. Apple роблять все щоб їм було легше запобігти ремонт будь-якого їх пристрої, крім себе самих та звісно заради прибутку.

Related Articles

Інструкції по ремонту iPhone XS Max

Інструкції по ремонту iPhone XS Max

Покрокові інструкції за якими можна зробити ремонт iPhone XS Max своїми руками.

Інструкції по ремонту iPhone XR

Інструкції по ремонту iPhone XR

Покрокові інструкції по ремонту iPhone XR заміна комплектуючих або несправних компонентів.

Інструкції по ремонту iPhone XS

Інструкції по ремонту iPhone XS

Інструкції по ремонту телефону iPhone XS

Tags iPhone